Okuma süresi: < 1 dakika

Eğer yemek pişiren birisiyseniz mutlaka bir defa bile olsa yemeği ocaktan erken alarak çiğ bırakma veya geç kalarak heba etme olayı yaşamışsınızdır.

Pantelligent adındaki akıllı tavanın merkezinde termometre ve sapında da telefonunuza bağlanırken kullandığı bluetooth ekipmanı mevcut. Telefonu tavanın sapına yaklaştırarak aktive ediyorsunuz ve indirmiş olduğunun uygulama aracılığı ile yardımcı ipuçları alıyorsunuz. Örneğin, tava yağ ekleyecek kadar ısındığında ve veya etiniz orta ayarda piştiğinde uygulama yardımıyla uyarılıyorsunuz.

Tavayı kullanabilmeniz için telefonunuza veya tabletinize indirmeniz gereken uygulamada bazı yemek tarifleri hazır olarak bulunuyor ancak kendi tariflerinizi de ekleyerek tavayı bunları yaparken de kullanmanız mümkün. Örneğin artık kreplerinizi tavadan kazımanıza gerek kalmayacak, çünkü pantelligent varsayımsal olarak size ne zaman krepleri döndürmeniz gerektiğini de haber verebiliyor.

Dolabınızı ‘arındırın’

Pantelligent tava ile mutfakta yaşanması muhtemel bir çok kötü olayın önüne geçilecekmiş gibi duruyor. Uygulamaya tarifi doğru girdiğiniz takdirde et termometresine, tadım testine veya pişirme kitaplarına gerek kalmadan telefonunuz size yemeği nasıl pişirmeniz gerektiğini söylüyor.

Pantelligent edindikten sonra yapmanız gereken tek şey dolabınızı abur cuburlardan arındırıp usta şeflerin yemeklerinde kullandığı malzemeler ile doldurmak olacaktır.