Okuma süresi: < 1 dakika

Eğer ki 2016 yılı akıllı telefonların yapamadığı şeyleri yapan birbirine bağlı akıllı aletlerin yılı olacaksa hazır olun çünkü Sony işi çok farklı bir boyuta taşımaya niyetli. Şirketin en yeni ürünü Multifunctional Light (çok fonksiyonlu ışık) beklemeyeceğiniz hatta belki de istemeyeceğiniz kadar çok fazla şeyi yapabiliyor.

sony-light-2 sony-light-3

Sadece Japonya’da satışa çıkacak

Sahip olduğu nem sensörleriyle algıladığı verileri kullanarak klima ve termostat gibi aletlerle iletişime geçebiliyor, odaya girdiğinizi hareket sensörleri ile algılayıp kızılötesini kullanarak televizyonunuza açılmasını söyleyebiliyor ve mikrofon ve hoparlörleri vasıtası ile dahili bir haberleşme sistemi gibi davranabiliyor. Bu kadar yetenek yetmezmiş gibi bir de microSD kart girişi mevcut. Üstüne üstlük saydığımız bunca özellik evdeyken veya dışardayken akıllı telefonunuza indireceğiniz bir uygulama aracılığı ile kontrol edilebiliyor.

Fonksiyonlarını saymakla bitiremediğimiz bu lambanın tek kötü yanı 2016’nın ilk yarısında sadece Japonya’da satışa çıkacak ve bu nedenle de herhangi bir fiyat bilgisine henüz erişilemiyor.