Ana sayfa Yaşam Rus balıkçının derin denizlerde yakaladığı tuhaf canlılar kabusunuz olabilir

Rus balıkçının derin denizlerde yakaladığı tuhaf canlılar kabusunuz olabilir

477
0
PAYLAŞ

Okyanuslar insanlık için oldukça karanlık ve bilinmez bir yer. Her ne kadar suların altında neler olduğunu merak etsek de, Rus balıkçı Roman Fedortsov’un Twitter hesabı hepimize bir uyarı mesajı gibi gelebilir.

Fedortsov, Rusya’nın en kuzeybatısındaki liman kenti Murmansk’ta bir balıkçı teknesinde çalışıyor. Son bir yıldan bu yana sürdürdüğü hobisi, varlığından haberimizin olmadığı sayısız tuhaf deniz canlısının fotoğrafını Twitter hesabında paylaşmak.

Kısa sürede 70 bin takipçiye ulaşan Fedortsov, 2012’de dünyanın en derin çukuruna (Mariana) inen yönetmen James Cameron’ın bile ilgisini çekebilir.

Aşağıdaki karanlık cehennem karidesi mi? 

Fedortsov’un paylaştığı fotoğraflar ilk olarak İngilizce yayım yapan Moscow Times sayfasına konu olmuş. Ancak habercilik içgüdüleri altında, balıkçının çektiği birçok korkutucu canlının fotoğrafına yer verilmemiş.

Gizmodo ise dikkatimi fazlasıyla çeken bir Twitter fotoğrafıyla doğrudan habere göz atmamı sağladı (haberde olmayan kareye göz atmak isterseniz tıklayın).

Fedortsov’un çektiği fotoğraflara bakıldığında insanın aklına birçok düşünce geliyor. Bir tanesi, veletken Conan çizgi romanlarında gördüğüm dev deniz yaratıklarının gerçekten yaşıyor olup olmadığı.

Eğer yaşıyorlarsa, derinlerdeki mineralleri çıkarmak için hiç zahmet etmeyip, Mars’ın yolunu tutsak iyi olur.

Fedortsov, balıkçıların hayatına özgü esprileri paylaşmadan da geçememiş. Twitter hesabında süper soğuk havalarda çalışan balıkçıların hayatına özgü birçok kare de var.

Ayrıca güzel balık fotoğrafları da yok değil:

Facebook Comments