Ana sayfa Teknoloji Siber dünya&güvenlik Hacker’ların gözde yarışması Capture the Flag geri Dönüyor!

Hacker’ların gözde yarışması Capture the Flag geri Dönüyor!

Okuma süresi: 2 dakika

Siber güvenlik alanında sektörün ileri gelen firmalarından Invictus ve Prodaft’ın düzenlediği Dünyayı Kurtaran Hacker adlı Capture the Flag (CTF) yarışma serisi, bu seneki macerasına Dünyayı Kurtaran Hacker’ın Oğlunun Sevgilisi (DKHOS) isimli 3. bölümüyle devam ediyor. Bu sene 11 Şubat saat 00:00’da başlayacak DKHOS’a ilk 2 günde 200’ü aşkın takım kaydoldu. 13 Şubatı 14 Şubat sevgililer gününe bağlayan gece 00:00’da sona erecek olan DKHOS’a katılmak ve dereceye giren yarışmacılara sunulan ödüllere ulaşma şansını yakalamak için resmi web sitesi (https://www.dkhos.com) üzerinden kayıt olunması yeterli.

Prodaft, Capture the Flag serisine ilk olarak 2013 senesinde Dünyayı Kurtaran Hacker (DKH) adlı bölümle başladı. Yarışma 2000’in üzerinde hacker ve hacker adayının katılımıyla gerçekleşti. Gösterilen büyük ilginin üzerine 2016 Mayıs ayında Dünyayı Kurtaran Hacker’ın Oğlu (DKHO) adıyla 2. Bir bölümle bir yarışma daha düzenlendi. Bu yarışmada siber güvenlik uzmanlarının Cyber Intelligent, Reverse Engineering, Web, Forensic, Crypto gibi kategoriler için hazırladığı 35 soru soruldu. Yarışma sonrasında mini bilgisayar Playstation 4, Xbox One, Raspberry Pi ve Başarı Sertifikası gibi ödüller verildi. Sorularının zorluğu sektör tarafından bilinen DKH yarışma serisi, geçtiğimiz DKH yarışmasında dereceye giren ilk 20 kişinin büyük bir bölümünün sektörün ileri gelen firmalara yerleşmesine öncülük etti ve yeni yerleşmeler için heyecanla katılımcılarını bekliyor.

Invictus

Dünya çapında düzenlenen Digital Forensics Challenge’da 1. olan Can YILDIZLI tarafından 2013 yılında kurulan Invictus; uluslararası medya ajansı “Red Herring” tarafından Avrupa’nın en başarılı 100 teknoloji girişimi arasında yer almış olup; Türkiye’de ve global pazarlarda kamu kurumları, bankacılık ve finans, sigorta, telekomünikasyon, havacılık ve e-ticaret gibi farklı sektörlerden birçok firma için siber istihbarat ve siber güvenlik hizmetleri sunmaktadır.

Etkinlik Bilgileri

Etkinlik Tarihi: 11 – 13 Şubat 2018

Etkinlik Mekanı:Dünyayı Kurtaran Hacker’ın Oğlunun Sevgilisi (DKHOS)

https://www.dkhos.com/register/

Etkinlik İçeriği


Yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en büyük Online Jeopardy Capture the Flag yarışmalarını düzenleyen PRODAFT / INVICTUS, bu sene de kendi rekorunu kırmak için geri döndü. Toplam 7 Kategori ve 35 sorudan oluşan bu CTF süresince en sıradışı sorular ile siber güvenlik meraklılarından uzmanlara kadar geniş bir yelpazeye sıradışı bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.