Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik Sualtında altı hafta bozulmadı

Sualtında altı hafta bozulmadı

1839
0

Sony, su geçirmeyen mobil cihaz konusunda başarılı olduğunu İsveçli bir kullanıcı sayesinde kanıtladı. Denizde kaybolan Z2, altı hafta sonra bulundu ve çalıştı.

Sony’nin su geçirmeme özelliğiyle piyasaya sürdüğü Xperia Z2 telefonu, bu konuda beklenenden öte bir performans sergiledi. Stockholm’un 400 km batısındaki Gottskar’da su kayağı yapan Alexander Maxen, bu esnada telefonunu denize düşürdü.

Telefonunu bir daha göremeyeceğini düşünen Maxen, altı hafta sonra şansını denemeye karar verdi ve bir arkadaşından yardım istedi. Arkadaşı, su kayağı yaptıkları noktada tüple dalarak deniz tabanını aradı ve telefonu buldu.

Maxen, çarpmanın etkisiyle zarar gören ve haftalarca tuzlu suyun içinde kalan Z2’yi şarj etmek istediğinde telefonun halen çalıştığını gördü.

Digital Trends’in haberine göre, Z2’nin kullanma kılavuzunda telefonun en fazla 1.5 metre derinlikte ve yarım saat tutulabileceği belirtiliyor.

Önceki makaleSnapchat Y kuşağında hızla yükseliyor
Sonraki makaleBaidu ve Google arasındaki arama motoru rekabetinde kim önde?
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.