Ana sayfa Küresel Dünya K.Kore’ye 100 bin The Interview kopyası

K.Kore’ye 100 bin The Interview kopyası

1611
0

Güney Koreli bir aktivist, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’a yönelik suikastı konu alan komedi filmi The Interview’ın 100 bin kopyasını balonlarla sınır ötesine taşımayı planlıyor.

K.Kore’den G.Kore’ye kaçan isimlerden biri olan Park Sang-Hak, DVD ve USB belleklerle dolu olan balonlarla The Interview filmini ‘düşman kardeşe’ taşımayı amaçlıyor. Aktivist, filmin 100 bin kopyasını taşıyacak balonların Ocak sonuna kadar hazır olacağını belirtti.

Park, balonların K.Kore’ye gönderileceği tarihleri 20 Ocak’ta Seul’da ABD merkezli İnsan Hakları Derneği’yle yapacağı görüşmede belirleyeceklerini söyledi. The Interview’ın kopyalarını taşıyan DVD ve USB belleklerin parasını derneğin ödediği belirtildi.

Bir haftada 18 milyon dolar hasılat

Hiçbir tehditten korkmadığını söyleyen Park, balonların ilk uçuşu için rüzgarın K.Kore yönünde güçlü olduğu Mart ayını düşündüklerini söyledi. Park, K.Kore vatandaşlarının büyük kısmının Çin’den alınan ikinci el DVD oynatıcılara sahip olduğunu ve ceza alacaklarını bilmelerine rağmen yurt dışından getirilen filmleri izlediklerini söyledi.

The Interview Noel günü internette ve ABD’deki sinemalarda gösterime girmişti. Filmin ilk hafta içinde internetten elde ettiği gelir 18 milyon doları geride bıraktı.

Önceki makale2014’te aramızdan ayrılan 10 teknoloji ürünü
Sonraki makale‘Süper görüş’ yeteneği dünya algımızı değiştirebilir