Okuma süresi: < 1 dakika

Elektrikli otomobillerin ardından çevre dostu fütürist motosikletler de 2015’in gelişiyle karşımıza çıkmaya başladı. Sotheby’s müzayede evinde satışa sunulacak elektrikli motosiklet, ilk dikkat çekici örneklerden biri.

TRON’dan ‘fırlayan’ elektrikli motosiklet, 2 Mayıs tarihinde Birleşik Krallık merkezli Sotheby’s açık artırma evinde satışa sunulacak. 25 ila 40 bin dolar arasındaki açılış fiyatıyla satışa çıkacak motosiklet, görünümü itibariyle pek yansıtmasa da sürülebiliyor.

96 volt elektrik motoru lityum bataryalardan güç alan motosiklet, bilgisayar kontrollü gaz ve fren sistemine sahip. Ön ve arka hidrolik frenlere sahip ‘2011 Custom Electric Motorcycle’, dijital elektronik şanzımanıyla yeni nesil motosikletlerde göreceğimiz değişimleri de yansıtıyor.

[Sotheby’s]
[Sotheby’s]
Nam-ı diğer Tron: Legacy motosikleti adını taşıyan araç, klasik otomobillere odaklanan Andrews Collection için özel olarak tasarlanmış. Koltuk yüksekliği yerden sadece 72 santim olan Tron motosikleti, düşük hızda daha iyi rahat sürüş sağlamayı amaçlıyor.

Sotheby’s’in verdiği bilgiye göre, 2012’de tamamlanan motosiklet o tarihten bu yana sadece deneme sürüşlerinde kullanılmış ancak trafikten arınmış yerlerde keyfini çıkarmak isteyenler için eşi zor bulunacak bir fırsat sunuyor.

[Sotheby’s]
[Sotheby’s]

NOT: TRON motosikleti 77 bin dolara satıldı. Aracın nasıl manevra yaptığını merak edenler aşağıdaki videoya bakabilir.