‘Tank balesi’

Okuma süresi: < 1 dakika

YouTube’a yüklenen bir video, Rus tanklarının eğitimine ait nadir görüntüler sunuyor. Farklı açılardan alınan yakın çekim görüntüler, dev zırhlıların hareket kabiliyetini gözler önüne seriyor.

Sputnik’te rastladığım bir video, Rusya’daki bir askeri üste çekildiğini düşündüğüm bir eğitimi gösteriyor. Beton zemin üzerinde aynı anda hareket eden tanklar, yön değiştirme, sabit konumda pozisyon alma ve tank kulesiyle hedef bulma gibi eğitimler yapıyor.

YouTube’a 23 Nisan’da yüklenen video hakkında neredeyse hiç bilgi yok. Ancak videodaki tankların T-90 olduğunu tahmin ediyorum. Son saniyelerde ekrana girip hava atan Howitzer ise sanırım 2S19 Msta.

T-90’ların 47,5; 2S19’ların ise 42 ton ağırlığında olduğunu düşünürsek, ortaya koydukları bale gösterisi oldukça başarılı diyebiliriz.

World of Tanks’in başlattığı ‘tank kültürü’, geçtiğimiz yıl çekilen oldukça başarılı İkinci Dünya Savaşı filmi ‘Fury’ ile aklımızda çok daha kalıcı bir yer edindi. YouTube’da güncellemeye devam edecek tank videoları da meraklılarını bir hayli mutlu edecektir.

YouTube’da rastladığım bir T-90 videosu fena bir örnek değil. Yükleyen arkadaşın müzik seçimi de gerçekten çok başarılı.