İskeletlerin sualtı çay partisi

241
0
Okuma süresi: < 1 dakika

ABD’de bir şnorkelle Colorado Nehri sularına dalan bir yüzücü, karşılıklı iskemlelere oturmuş iki iskelet buldu.

Meksika’nın kuzeyinden ABD’nin güneybatısına kadar uzanan 2,330 kilometrelik Colorado Nehri’nin derinliklerinde, çay partisi yapan iki iskelet keşfedildi. Arizona’nın La Paz kentinde yaşanan olayda, şnorkelle 12 metre derinliğe dalan yüzücü kayalara sabitlenmiş iskemleler üzerinde karşılıklı oturan iki iskelet gördü.

Yüzücü, bir tanesi gözlüklü iskeletleri görür görmez sudan çıktı ve polise haber verdi. La Paz şerif bürosundan polisler ve Bucksin İtfaiyesi olay yerine gitti ve bir dalgıç kamerayla suya daldı.

google_maps-lapaz_AZ

Dalgıcın görüntüleri, iskeletlerin oldukça iyi hazırlanmış bir ‘sualtı şakası’ olduğunu gösterdi. İskeletlerin birinin elinde ‘Bernie’, diğerinin de ‘Dream in the Rive – 16 Ağustos 2014’ yazılı kartlar bulundu. Bernie adlı iskeletin karşısında oturan isimsiz arkadaşının gözlüğün yanı sıra yemek önlüğü bulunduğu dikkat çekti.

AP’ye açıklama yapan La Paz şerif bürosundan Teğmen Curtis Bagby, ‘ihbarın şakayla sonuçlanmasından memnun olduklarını ve iskeletlerin birilerini korkutmayı amaçladığını düşünmediğini’ söyledi. Benzer olayların ara sıra yaşandığını not düşen Bagby, ‘olayı büyütmenin anlamı olmadığını’ söyledi.

Bagby, espri amaçlı olarak iskeletleri sudan çıkardıktan sonra ‘polis merkezinin önünde sergilemeyi düşündüklerini’ söyledi.