Okuma süresi: < 1 dakika

Avustralya’da yaşayan Pippa adlı kedi uyumak için girdiği bir kutunun içinde 49 gün seyahat etti. Pippa, 3000 km’den uzun yolculukta su ve yemek olmadan hayatta kalmayı başardı.

Kedilerin neden 9 dokuz canı olduğuna dair yapılan bilimsel araştırmalar, yüksekten hasarsız düşme kabiliyetlerini ortaya çıkarmıştı. Kedilerin doğaları gereği susuzluğa ve açlığa da belli bir direnci olduğunu biliyoruz. Avustralyalı Pippa ise bu alanda inanması güç bir rekora imza attı.

BrisbaneTimes’da yer alan habere göre, Pippa taşınmakta olan komşularının eşyalarını yerleştirdiği kutulardan birine girdi. Kedi fark edilmeden kapatılan kutuyla kamyoan yüklendi. Darwin kentinde 20 Şubat’ta başlayan ve Brisbane kentine uzanan yolculuk, 3000 kilometreden fazla sürdü. Pippa, eski komşusu Jason King tarafından bulunduğunda tarih 10 Nisan’ı gösteriyordu.

Avustralya’nın yıldızı

Channel 9’a açıklama yapan King, Pippa’nın içinde bulunduğu kutuyu açtığı zaman ‘dışkı, kedi tüyü, kusmuk ve idrardan oluşan yoğun bir koku aldığını’ söyledi.

King, üst üste yığdığı eşyaların arasındaki döşemenin üzerinde kusmuk ve idrar olduğunu fark edince kutuyu açtı. İçinden halen hayatta olan ancak bir deri bir kemik kalmış Pippa çıktı.

Hayvan barınağına götürülen Pippa en son fotoğraflarından sağlığına kavuştuğunu gösteriyor. Süper dirençli kedinin bir anda Avustralya’nın en ünlü kedisi olduğunu da söylemeye gerek yok sanırım.