Avustralya’nın en salak hırsızı

Okuma süresi: < 1 dakika

Avustralya’da bir benzin istasyonundaki ATM makinesini yerinden sökerek çalmaya çalışan bir hırsız, salaklığıyla polisin alay konusu oldu. Polis, güvenlik kamerası görüntülerini arka plan müziği ekleyerek yayımladı.

Quensland eyaletinde yaşanan hırsızlık girişiminde, hırsız daha önceden çaldığı anlaşılan bir kamyonetle gece vakti benzin istasyonuna geldi. İyi hazırlık yaptığı izlenimi veren hırsız, ilk önce benzinliğin giriş kapısındaki camı kırdı, ardından ucuna kanca taktığı zincirle sürünerek içeri girdi.

ATM’ye kancayı taktığı esnada zincirleri tutan bir halka koptu. Aşırı aceleci olan hırsız, zincirin koptuğunu fark etmeden kamyonete atlayıp gaza bastı. Dakikalar sonra geri dönen şaşkın, bu sefer kamyoneti uzağa park ettiği için zinciri birleştiremedi. Planının tutmayacağını anlayınca da toza karıştı.

Polis, Townsville kasabasında yaşanan olayın görüntülerini videoya uygun bir arka plan müziği eşliğinde internete koydu. Quuensland Polisi, salak hırsızın araç çalmak ve hırsızlığa teşebbüsten arandığını açıkladı.