Okuma süresi: < 1 dakika

Kitlesel bir iletişim çabasında olmadan yepyeni bir Turkcell mikro sitesi bir kaç gün önce http://beklediginizedegecek.turkcell.com adresinde yayına alındı.

Yakın dönemde Turkcell ana sayfası altında konumlandırılan Turkcell Mağaza’nın ardından bu sayfanın açılışı, Turkcell’in eTicaret alanındaki iştahını bir kez daha gösterir nitelikte.

Her ne kadar online’da başlayan yolculuk offline’da sonlanıyor gibi gözükse de kurgunun ilerleyen dönemde değişmesi çok imkansız durmuyor.

turkcell_magaza

Yeni hizmetler belirmeye devam ediyor

İşleyişe değinecek olursak, ziyaretçilere belirli saat aralıklarında bir üründe yapılan indirim gösteriliyor ve o saat geldiğinde ilk tıklayan ürünü o indirimden almaya hak kazanıyor.

Yalnızca Turkcell’in mevcut müşterilerinin faydalanabildiği bu Flash Sales tadındaki eTicaret girişiminin sadece bir test olduğunu da düşünebiliriz. Çünkü sitede kampanyanın 31 Mayıs 2015 tarihinde biteceğine dair bir not mevcut.

Ancak sonrasında devam edecek de olsa bu projeyi tıpkı Turkcell Akademi ya da TurkcellTV+ gibi bir sadece Turkcell müşterilerine özgü bir katma değerli servis olarak da görebiliriz.