GTX 980 Ti ile kasa toplaması

Okuma süresi: < 1 dakika

Nvidia GeForce Garage etkinliği hafta sonunda Gold bilgisayarda gerçekleştirildi. Nvidia’nın en yeni grafik kartı GTX 980 Ti’in dahil olduğu kasanın toplanma sürecini izledik.

Nvidia’nın düzenlediği en son GeForce Garage etkinliğinde henüz piyasaya sunulmayan GTX 980 Ti’ye çıplak gözle bakma ve ardından performansına tanık olma şansı buldum. Rzrblds (İlker Karaş) ve CepEjderi’nin de (Ceyda Doğan Karaş) yer aldığı etkinliğe çok sayıda oyunsever ve blogger da katıldı.

Yaklaşık bir saat süren kasa toplama sürecinde en çok ilgimi çeken kısım soğutma sisteminin kurulması oldu. Kırmızı renkli kimyasal fanlarla soğutulmasının ardından kasanın 31 derecede sabitlenmesini (oda sıcaklığında) sağlıyor. Tüp şeklindeki filtre içinde bulunan sünger, sıvının temizlenmesini sağlıyor. Yılda bir kez değiştirilmesi yeterliymiş.

GTX 980 Ti hakkında ise fazla bir şey söylemeye gerek yok. Kurulum ardından GTA V’i 143 fps’e çıkan hızlarda çalıştıran grafik kartı oyun keyfini hiç tecrübe etmediğimiz bir noktaya çıkaracak. İki bin TL’nin üzerindeki piyasa fiyatı ise sunduğu kalite karşısında şaşırtıcı değil.

Nvidia, bir önceki etkinlikte toplanan 17 bin TL’lik kasa ve G-SYNC monitörü, hazırladığı Counter Strike videosu ile Jüri Özel Ödülü’nü kazana Kazım Anıl Aygün’e hediye etti.