Ana sayfa Teknoloji 37 yeni emoji geliyor

37 yeni emoji geliyor

1405
0
[@littleBits/Twitter]
[wonderplugin_cond deviceinclude="Android"] [/wonderplugin_cond]

Unicode Consortium, dünyanın en hızlı yayılan dili olan emojiye yeni sembollerin ekleneceğini duyurdu. Yeni ifadeler arasında taco ve üçgen peynir de var.

Modern çağın hiyeroglifi olan ve mobil cihazlar sayesinde insanlık tarihinin en hızlı yayılan dili haline gelen emojiler, giderek genişliyor.

Evrensel kod standartlarının geliştirilmesi ve yazının tüm modern yazılım ürünleri ve standartlarında yer alması için çalışan Unicode Consortium, bu hafta içinde 37 yeni emojinin geleceğini duyurdu.

Swiftkey gibi süper pratik, makine öğrenimine dayanan uygulamaların bile hızına yetişemediği mesajlaşma çılgınlığı, yeni emojilerle birçok alandaki kelime ihtiyacının da önüne geçecek.

Evrensel tüm yazılımlarda kullanılabilecek yeni emojiler arasında dürüm, sosisli sandviç, taco, hindi ve patlamış mısır gibi yiyecekler öne çıkıyor. Ayrıca yüz ifadeleri ve spor ile dini emojiler de bulunuyor.

Emojiler, Unicode Emoji Alt Komitesi tarafından belirleniyor ve konsorsiyum tarafından onay alındığı takdirde kullanıma sunuluyor. Dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler tarafından hazırlanıp sunulabilecek emojiler, ne sıklıkta kullanılacağı, ne kadar ihtiyaç olunduğu gibi kriterler üzerinden değerlendiriliyor.

37 yeni emoji bu hafta kabul edilmiş olsa da, iOS ve Android uygulamalarına gelmesi birkaç gün sürmeyecek. Newsweek’in tahminine göre, Apple yeni emojileri yaz sonrasında kullanmaya başlayabilir.