NASA’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (UUİ) yaptığı canlı yayında bir kez daha ne olduğu bilinmeyen bir cisim ortaya çıktı.

Yerden ortalama 400 kilometre yüksekte gezinen UUİ’den 3 Ağustos’ta yapılan canlı yayında, geçmişte birçok kez olduğu gibi UFO görüldüğü öne sürüldü. Streetcap1 adlı YouTube geek’i tarafından fark edilen nesne, uzay istasyonunun karşısında pembe ve altın renklerde yanıp sönerken beliriyor.

Ustream.tv arşivinde tekrarı izlenebilen 3 saatlik yayının 7’nci dakikasında beliren nesne, Streetcap1’e göre uzay istasyonunu gözlemleyen bir UFO.

Doğal olarak NASA’nın açıklama yapmadığı ancak herkese açık olarak internet arşivinde duran video tartışmaya açık.

“Gizlenen bilgiler açıklanmalı”

UUİ’deki sözde UFO gözlemlerinin ABD’li Scott Kelly ve Rus Mikhail Kornienko’nun bir yıllık dönemine denk gelmesi de iki ülke için ilginç bir tesadüf olarak kabul edilebilir. Zira, uzay görevlerinde en çok Dünya dışı varlıklarla karşılaştığını iddia edenler doğal olarak ABD’li astronot ve Soyvet kozmonotlar.

Bu isimler arasında en çok öne çıkan kişi, Apollo 14’ün Ay modülü kumandanı Edgar Mitchell. Mitchell, 2013’te ‘UFO’lar hakkında gizlenen bilgilerin açıklanması gerektiğini’ belirtmişti.