Dünya dışı varlıkların varlığını savunan emekli astronot Edgar Mitchell, uzaylıların Soğuk Savaş döneminde nükleer savaşı engellediğini ve bu bilgiyi askeri yetkililerin kendisine doğruladığını söyledi.

Apollo 14 görevinde Ay’a ayak basan altıncı insan olan Edgar Mitchell, uzaylıların varlığı ve faaliyetleri hakkındaki açıklamalarına bir yenisini ekledi. Mitchell, İngiliz Mirror Online gazetesine yaptığı açıklamada, Soğuk Savaş döneminde ABD-Sovyetler Birliği arasında patlak verebilecek nükleer savaşı uzaylıların müdahale ederek önlediğini söyledi.

ABD’nin çöllerinde yapılan nükleer başlıklı füze denemelerinde UFO’ların belirerek silahları etkisiz hale getirdiğine dair geçmişte birçok belgesel yapılmış, hatta UFO’ların nükleer başlığı etkisiz hale getirdiği ana ait olduğu iddia edilen fotoğraflar ortaya çıkmıştı. Mitchell, açıklamalarıyla on yıllar öncesine ait iddiaları savundu.

Mitchell, ‘uzaylıların New Mexico eyaletindeki White Sands deneme alanında aktif olduklarını’ ifade ederek “Silah teknolojimizi öğrenmek istiyorlardı” dedi.

Dünyada barışın egemen olmasını isteyen uzaylıların nükleer savaşın ortaya çıkmasını engellediğini söyleyen Mitchell, ABD Hava Kuvvetleri’nde görev almış birçok yetkilinin kendisini bu konuda bilgi verdiğini söyledi.

Mitchell, “Soğuk Savaş döneminde nükleer cephaneliklerde çalışmış birçok yetkili ile konuştum…Bana UFO’ların sürekli gökyüzünde belirerek füzeleri etkisiz hale getirdiklerini söylediler… Pasifik kıyısındaki üslerde görev yapan yetkililer de füzelerin sürekli UFO’lar tarafından imha edildiğini söyledi” ifadesini kullandı.

White Sands bölgesinde ilk nükleer bombanın denendiği Trinity Site.
White Sands bölgesinde ilk nükleer bombanın denendiği Trinity Site.

Griler mi?

Ay görevinden sonra uzaylıların varlığını savunmaya başlayan Edgar Mitchell, tarihin en ünlü uzaylı vakası Roswell kazasının da gerçek olduğunu öne sürmüştü.

Mitchell, Mayıs ayında Daily Express’e yaptığı açıklamada, (Nikola Tesla’nın geliştirdiği plazma silahıyla düşürülen) UFO’nun düştüğü alanın hükümet tarafından temizlendiğini söyledi. Mitchell’a göre ABD hükümeti UFO’dan elde edilen silah teknolojisinin Sovyetler tarafından keşfedilmesinden korktu.

grey_0001Dahası, (aralarında 1960’larda ölen EBE-1 dahil) enkazda bulunan uzaylılar 51. Bölge’ye götürüldü. Mitchell, hükümetin baştan aşağı yalanlarla olayın üzerini örttüğünü ve kamudan ayrı gizli bir grup aracılığıyla araştırmalara devam ettiğini belirtti.

Bu açıklaması, 2012’de ABD’de gerçekleştirilen UFO konferansında verilen bilgiyle doğrudan uyuşuyor.

Mitchell, geçmişte yaptığı açıklamalarda uzaylıların ‘insan benzeri bir görünüme sahip olduğunu, kısa boy ile kol-bacaklara ve büyük bir kafaya sahip olduklarını’ söylemişti.

Verdiği tanım Zeta Reticuli çift yıldız sisteminde yaşayan Grey’ler (Griler) ile uyuşuyor. Öte yandan, bencil ve çıkarcı yönü ağır basan Grilerin ABD hükümetiyle işbirliği içinde olduğuna inanılıyor. Nükleer savaşı engellemeye çalışacak ‘iyi kalpli’ uzaylı ırkları için birçok başka aday bulunuyor…

‘Uzaylılara otopsi yapıyorlar’

Dünya dışı varlıklar hakkında son derece bilimsel bir çizgi izleyen ve araştırmaları kapsamında açıklama yapan NASA, bu tavırla en doğrusunu yapıyor. Sayısız araştırmayla uğraşan bir kurumun sonu gelmeyecek spekülasyonlara girmemesinin en doğru strateji olduğunu, Jet İtiş Gücü Laboratuvarı’nda (JPL) görevli Umut Yıldız’da belirtmişti.

Edgar Mitchell. [NASA]
Edgar Mitchell. [NASA]
NASA, 2008 yılında yaptığı açıklamada, ‘UFO’ları kovalamadıklarını, Dünya’da veya başka bir yerde var olan uzaylıların üzerini örtmeye çalışmadıklarını’ belirtmişti. NASA, ‘Mitchell’in büyük bir Amerikalı olduğunu ve düşünceleri hakkında yorum yapmayacaklarını’ not düştü.

NASA’nın açıklamasının ardından yorum yapan Mitchell, ‘NASA hakkında konuşmadığını, Roswell’de bir UFO düştüğü/düşürüldüğü konusunda kendisine bilgi verildiğini (isimleri açıklamadı), ayrıca Pentagon’daki bir istihbarat yetkilisinin de bu bilgileri doğruladığını’ söyledi.

Mitchell, 2004 yılında St. Petersburg Times’a yaptığı açıklamada ABD hükümeti içinde ‘uzaylı cesetlerine otopsi yapan gizli bir örgüt olduğunu’ belirtmiş ve bu örgütün eski başkanlardan John F. Kennedy’den sonra hiçbir başkana rapor geçmediğini anlatmıştı.

Mitchell’in 1996’da bir diğer iddiası hükümetin uzaylılardan ‘sonik mühendislik sırlarını elde ettiği’ oldu.

84 yaşındaki Mitchell, uzaylıların varlığı ve faaliyetleri hakkında açıklamada bulunan çok sayıdaki eski astronot veya hükümet yetkilisinden biri. Soğuk Savaş dönemlerinden bu yana birçok bilgi saklansa da, en son olarak birçok bilgi açıklayan isim Kanada eski savunma bakanı Paul Hellyer olmuştu.

Önceki İçerikÇocuk yapmaktan vazgeçiren fotoğraf
Sonraki İçerikTürkiye’nin en güçlü oyun bilgisayarı
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.