Okuma süresi: 1 dakika

Üyelik sistemiyle online yayın yapan yayın platformu Netflix’in başarısının ardından Amazon da online dizilerini artırmaya devam ediyor. Amazon Studios’un yeni projesi alternatif tarih denince akla gelen en önemli yapıtlardan biri olan Yüksek Şatodaki Adam. Nazilerin ve Japon İmparatorluğu’nun İkinci Dünya Savaşı’nı kazandığı bir alternatif gerçeklikte geçen yapım seyirciyi ilk bölümde işgal altındaki ABD sokakları, terör estiren acımasız Nazi subayları ve svastikalı Time Meydanı gibi unsurlarla tanıştırıyor.

Philip K. Dick’in 1962 yılında yayınlanmış ve Hugo Ödülü almış kurgusunu dizileştiren isim Frank Spotniz. Son günlerin en çok dikkat çeken filmlerinden Martian ile tekrar gündeme gelen yönetmen Ridley Scott da projenin yapımcısı. Başrollerde Rufus Sewell (John Adams), Luke Kleintank (Pretty Little Liars) ve Alexa Davalos (Mob City) yer alıyor. The Man in the High Castle büyük bütçesi, iddialı kadrosu ve hemen her seyircinin ilgisini çekecek kadar akıllıca yazılmış senaryosuyla şimdiye kadar Transparent haricinde ses getiren işlere imza atamayan Amazon’un en büyük silahı olacak gibi duruyor.

Sadece pilot bölümü yayınlanan dizinin 10 bölümlük ilk sezonu 20 Kasım’da online olarak satışa çıkacak. Satır aralarında ABD’nin Hiroşima ve Nagasaki’ye attığı atom bombalarını aklayarak bu insanlık suçunu “Atom bombası kullanılmasaydı, ABD böyle olurdu” demeye çalışmasını iyi bir dizi izlemek için göz ardı edebilirseniz kaçırmayın.

20 Kasım’ı beklemek istemeyenler için dizinin fragmanı burada: