Ana sayfa Kültür Dizi&Sinema İlk haftadan tarihi rekor kırdı

İlk haftadan tarihi rekor kırdı

1173
0

Son Bond filmi Spectre gösterime girdiği ilk haftada elde ettiği 41 milyon sterlinlik hasılatla İngiltere tarihinin açılış haftasında en çok gişe yapan filmi oldu.

Daniel Craig’in dördüncü ve son kez 007’yi oynadığı 24’üncü James Bond filmi Spectre, 2004’ten bu yana aynı kategorideki rekoru elinde tutan 23.8 milyon sterlinlik açılış hasılatına sahip Harry Potter and the Prisoner of Azkaban’ın rekorunu neredeyse ikiye katladı. İngiltere’de 647 sinema ve 2500 salonda izleyici karşısına çıkan film 6.3 milyon sterlinlik ilk gün gişesiyle bir rekora daha imza attı.

Norveç, Hollanda, Finlandiya ve Danimarka’da da rekor kıran yapım gösterime girdiği altı ülkede toplam 80.4 milyon dolar gişeye ulaştı. Spectre’ın hedefi gelmiş geçmiş tüm Bond filmleri arasında 1.1 milyar dolarla serinin en yüksek hasılatını elde eden Skyfall’u geçmek.

2015’in şu ana kadar dünya çapında en yüksek gişesine sahip filmi 1 milyar doları aşan Jurassic World. Spectre Türkiye’de bu cuma gününgösterime girecek.

Önceki makaleÖzyeğin Üniversitesi DARPA yarışmasında ödül kazandı
Sonraki makale3D yazıcının kabiliyetini 4 katına çıkaran buluş
2008'den bu yana medyada. NTV ve ntvmsnbc'de dört yıl boyunca editörlük, GQ.com.tr'de 2 yıl boyunca genel yayın yönetmenliği yaptı. Sinemayı, dizileri, özellikle İngilizleri hunharca seviyor.