Ana sayfa Kültür Dizi&Sinema Star Wars: The Force Awakens’ın sırrı bu karelerde

Star Wars: The Force Awakens’ın sırrı bu karelerde

1784
0

Yeni Star Wars filminin karakter afişleri ve fragmanları daha önce yayınlanmıştı. Gösterime girmesine sadece 33 gün kala Star Wars: The Force Awakens’dan daha önce hiç kimsenin görmediği fotoğrafları Amerikan Entertainment Weekly gün ışığına çıkardı. Derginin dört ayrı Star Wars kapağıyla piyasaya sürdüğü Star Wars efsanesine özel koleksiyon sayısında yer alan kareler senaryoya dair de ipuçları veriyor.

Serinin yedinci filmi George Lucas’ın uzay hikayesine 1983 tarihli Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi’ın bıraktığı yerden, ancak 30 yıl sonrasından, devam ediyor. Harrison Ford’un Han Solo, Mark Hamill’ın Luke Skywalker ve Carrie Fisher’ın Prenses Leila rolleriyle 32 yıl aradan sonra geri döndüğü yeni Star Wars Türkiye’de 16 Aralık’ta gösterime girecek.

George Lucas, 6 filmde bitireceğini duyurduğu seriyi 2012 yılında 4 milyar dolar karşılığında Disney’ye satmıştı, Disney de devam filmleri için projenin başına Star Trek’in patronluğunu yapan J.J. Abrams’ı getirmişti. Serinin 15’inci filme kadar uzatmayı planlayan Disney, önümüzdeki 6 yıl boyunca Star Wars 7-8 ve 9 üçlemesinin yanında bir yandan da Boba Fett ve Yoda gibi karakterlerin sadece kendi hikayelerini anlatan ara filmler çekmeyi planlıyor.

Önceki makale600 milyon Güneş gücündeki kozmik TNT
Sonraki makaleKafasını kapıya çarpan turiste 21,5 milyon dolar tazminat
2008'den bu yana medyada. NTV ve ntvmsnbc'de dört yıl boyunca editörlük, GQ.com.tr'de 2 yıl boyunca genel yayın yönetmenliği yaptı. Sinemayı, dizileri, özellikle İngilizleri hunharca seviyor.