Ana sayfa Kültür Dizi&Sinema Batman v Superman’de Wonder Woman sürprizi

Batman v Superman’de Wonder Woman sürprizi

740
0
Okuma süresi: < 1 dakika

Yeni Superman serisinin Zack Snyder yönetmenliğindeki ikinci filmi Batman v. Superman: Dawn of Justice (Batman v Superman: Adaletin Şafağı) ikinci fragmanında çizgi roman aleminin kutsal üçlüsünü bir araya getirdi: Batman, Superman ve Wonder Woman.

Gazeteci Clark Kent‘in Bruce Wayne‘le karşılaşmasıyla açılan fragman film boyunca bir şehrin nasıl bir süper kahramana ihtiyaç duyduğu tartışmasını yaşayacak Superman ve Batman‘in ilişkisini de özetler nitelikte.

İki kahramanın arasındaki gerginlikse kötü adamlara yarıyor. Asıl tehdit her zamanki gibi Lex Luthor. Jesse Eisenberg‘in canlandırdığı eğlenceli ve uzun saçlı Lex Luthor, şu ana kadar beyaz perdede gördüklerimizin kesinlikle en eğlencelisi. Fragmanda net bir şekilde göremesek de Doomsday‘i (Wraith olduğu da iddia ediliyor) serbest bırakıp bir felakate yol açan da muhtemelen o.

İki kahramanın güçlerini birleştirip her şeyi yoluna koymaya gelen arabulucu ise tabii ki Wonder Woman

Fragman Nolan‘ın karanlık ve gizemli Dark Knight‘larının ve Snyder‘ın gerçekçiliğe odaklı Man of Steel‘inin uzağında daha çok gişeye yönelik bir devam filmi vadetse, filmin yılın en çok konuşulacak işlerinden biri olacağı muhakkak.