İnkar edilemez bir gerçek var ki ulaşım şekillerimiz durmaksızın değişmeye devam ediyor. Segway gibi elektrikli bisikletler ve hoverboard olarak bilinen motorlu kaykayların popülaritesi de her gün artıyor. Hatta önümüzdeki günlerde bir hoverboard almak isterseniz belirli markalarda seneye kadar beklemenizi gerektirecek kuyruklar oluşmuş durumda. Böyle bir zor durumda kalacak olursanız belki de katlanabilir elektrikli bisiklete şans tanıyabilirsiniz.

İsrailli bir girişim firması olan Green Ride (Yeşil Gezinti) görünümü muhteşem, akıllı telefonlarla kontrol edilebilen, yüksek teknolojili elektrikli bisiklet INU‘yu geliştiriyor. INU katlandığında adeta kabuğuna çekilen bir böceği anımsatıyor. Kullanılacağı zaman ise gidonun kolları adeta kanat gibi açılması ve tekerleklerin öne ve arkaya gidişi ile bisiklete dönüşüyor.Bu dönüşümün sadece ve sadece 4.5 saniye sürmesi de cabası. Rahat deri koltuğuyla INU sizi konforlu bir şehir turuna davet ediyor. electric-scooter-2

Tek şarj ile 40 kilometre

Pürüzsüz bir alüminyum dizayna sahip olan INU, sadece 25 kilogram ağırlığında ve 750-Watt gücündeki arka motoru sayesinde 25 km/sa hıza kadar çıkabiliyor. Ön tekerlekte konumlandırılan lityum-iyon bataryaları 3 saatlik bir süre zarfında tamamen dolabilmekte ve en güzeli de standart ev prizleri ile şarj edilebilmesi. INU yaklaşık 118 kilogram ağırlığa kadar taşıyabiliyor ve bir tam şarj ile yaklaşık 40 kilometre yol gidebiliyor.

electric-scooter-3

Katlanabilir elektrik bisiklet INU ilk olarak geçtiğimiz sene Ocak ayındaki CES (Tüketici Elektronikleri Şovu) fuarında görücüye çıkmıştı. Şimdi de 2016 yılında Avrupa ve New York’ta satışa çıkması bekleniyor. Fiyatının da 3.360-5.600 dolar aralığında olacağı tahmin ediliyor.