Ana sayfa Kültür Dizi&Sinema Leonardo DiCaprio Spider-Man veya Anakin Skywalker olabilirdi

Leonardo DiCaprio Spider-Man veya Anakin Skywalker olabilirdi

Okuma süresi: 2 dakika

İlk gençliğinden itibaren What’s Eating Gilbert Grape (Gilbert’ın Hayalleri), Marvin’s Room (Marvin’in Odası) gibi önemli filmlerde rol alsa da dünya Leonardo DiCaprio‘yu 1997 yapımı Titanik‘in (Titanic) bebek yüzlü aktörü olarak tanıdı. Gişe filmlerinde rol almaya devam etti ancak kendini zorlayacak roller seçti. Özellikle The Aviator‘daki (Göklerin Hakimi) Howard Hughes rolü bu çabanın doruğuydu. Christopher Nolan, Martin Scorsese ve Steven Spielberg gibi Hollywood’un en önemli yönetmenleriyle çalıştı. Nedense onu hiçbir zaman bir süper kahramanı canlandırırken izlemedik. Bu gizem son günlerde The Revanant (Diriliş) filmiyle gündemdeki aktörün ShortList‘e verdiği röportajla çözüldü.

DiCaprio, daha önce bazıları dedikodu olarak konuşulan üç ayrı fantastik kahraman rolü için teklif aldığını ancak bu teklifleri reddettiğini açıkladı. Bu tekliflerin ilki 1995 tarihli Batman Forever (Batman Daima) için filmin yönetmeni Joel Schumacher’dan gelmiş. Aktörün filmde Chris O’Donnell’ın canlandırdığı Robin rolü için deneme çekimi yaptığı iddialarıysa gerçek dışıymış, sadece Schumacher’la bir konuşma yapmışlar ve teklifi reddetmiş.

Batman Forever'da sağdaki Robin'e bakınca Leonardo DiCaprio'nun rolü neden geri çevirdiğini anlamak pek de zor değil.
Batman Forever’da sağdaki Robin’e bakınca Leonardo DiCaprio’nun rolü neden geri çevirdiğini anlamak pek de zor değil.

İkinci teklifse 1999’da yeniden beyaz perdeye dönen Star Wars‘un öncül üçlemesi Star Wars IV, V ve VI için serinin yaratıcısı ve yönetmeni George Lucas‘tan gelmiş. Lucas’la görüşmeyi kabul etse de Star Wars evreninin ana karakterlerinden Anakin Skywalker olmayı kabul etmemiş.

DiCaprio halen süper kahraman olabilir

Röportaja bakılırsa aktör, fantastik rollerde henüz bu tarz rollerde yer almaya hazır olmadığı düşüncesiyle geri çevirmiş. Hatta Örümcek Adam rolünü de istemeyince, en yakın arkadaşlarından biri olan Tobey Maguire’ın 2002’de başlayan üç filmlik Spider-Man serüveninin yolunu açan da o olmuş.

Leonardo DiCaprio yine de süper kahraman dünyasına kapılarını kapatmış değil, “O roller de gittikçe daha kompleks karakterlere dönüşüyor. Şu ana kadar oynamadım ama bundan sonra olabilir” diyor.

Sizce DiCaprio; Hugh Jackman, Christian Bale, Will Smith, Heath Ledger ve Robert Downey Jr. gibi onlarca aktörün yolundan gitseydi en iyi hangi süper kahramanı canlandırırdı?