Okuma süresi: < 1 dakika

Motorsiklet mi jet ski mi diye tartışmaya son noktayı koyan bir araç geliştirildi. Artık isimini “motorbike” (motorsiklet) ve “jet ski” kelimelerinin birleşiminden alan Gibbs markasının geliştirdiği Biski yollara ve sulara damgasını vuracak.

Görünüş olarak süper kahraman Batman’ın kullanabileceği türden bir alet gibi duruyor detaylı bir şekilde incelediğinizde Biski’nin saygı duyulası bir alet olduğunu kolaylıkla anlayabiliyorsunuz.

Yuvarlak hatlara sahip mavi gövdesinin altında tamı tamına 55 beygir güç üreten 2-silindirli bir benzinli motor yatıyor. Sahip olduğu bu güç ile Biski, yollarda 128 km/saat ve suda 60 km/saat hız ile hareket edebiliyor.

Fiyatı henüz belli değil

Videoda da görebileceğiniz üzere sürücü olarak tek yapmanız gereken aracı doğrudan suya sürmek. Gerekli düğmesi basmanız ile Biski’nin motorsikletten bir jet ski’ye dönüşmesi 5 saniye’nin altında gerçekleşiyor. Bu süreçte, arka tekerlek gövdenin içine çekiliyor ve ikili jet su iticisi görevi devralarak Biski’yi suyun üstünde adeta fişekliyor.

Şimdilik sadece tek renk olarak mavi seçeneği mevcut olan Biski’nin sitesinde de görüleceği üzere şirket henüz fiyat konusunda karar kılmış değil.

Zaten kış ortasında bir fiyat belirtmeleri ve piyasaya girmeye çalışmaları ne kadar akıllıca olurdu diye düşünmeden edemedim. Bakalım Biski önümüzdeki yaza veya yazlara damgasını vurabilecek mi ?