Uçan hoparlörler ve ampüller son zamanlarda piyasaya sürülmüştü. Artık havada süzülen ev aletleri moda olmaya başlıyordu ancak şimdi bahsedeceğim uçan bitkiler tam anlamıyla devrim niteliğinde. Manyetik bir altyapı sayesinde havada süzülen bonzai ağaçları ev süsleri arasında yeni bir trend yaratacak gibi duruyor. Bir girişim olarak başlayan proje ilk hedefleri olan 80.000 doları şimdiden aşmış ve 150.000 dolarlık bir seviyeye erişmiş durumdalar.

Özel tasarımları tükendi

200 dolara, manyetik taban ve bitkinize ev sahipliği yapacak uçan toprak parçasından (little star) oluşan başlangıç kitini alabiliyorsunuz. Toprak topu manyetik zeminin 2 santimetre üzerinde süzülebiliyor ve içerisinde bitkinizi yerleştirmenize yarayan bir süngere sahip.

230 dolara ise bitkinizi yerleştireceğiniz kısımı sünger taşı versiyonuna yükseltebiliyorsunuz. Ayrıca değişik fiyat opsiyonları ile satın alabileceğiniz, farklı yetiştiricilerin ürettiği bitkiler ve farklı malzemelerden farklı tasarımlarla yapılmış manyetik zeminleri de mevcut. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki özel tasarım olanlar az sayıda üretildiğinden şu anda neredeyse bitmek üzereler. Genel olarak 500 dolardan başlayıp 10.000 dolara (bu fiyatta üretimin yapıldığı Japonya’daki merkeze gezi bile fiyata dahil) kadar çıkan bir ürün yelpazesinde herkesin zevkine uygun bir Air Bonzai olduğunu söylemek mümkün.