Home Kültür Dizi&Sinema Leonardo DiCaprio Oscar’ların tweet rekorunu kırdı

Leonardo DiCaprio Oscar’ların tweet rekorunu kırdı

2178
0
dicaprio
dicaprio

Oyunculuk kariyerine 1989’da başlayan Leonardo DiCaprio, 42 taşında ilk Oscar ödülüne kavuşarak şeytanın bacağını kırdı. 1991’de Roseanne dizisindeki bir bölümde figüran olarak takıldığı günden bu yana büyük bir ilerleme gösteren DiCaprio, üne kavuştuğu Titanic’in ardından çocuk suratlı aktör defterini -bana göre- 2000 yılında kumsal ile kapattı.

New York Çeteleri, Köstebek, Kanlı Elmas ve Zindan Adası gibi filmlerle usta bir aktör sınıfında yerini perçinleyen DiCaprio, ruhuna işleyen yeteneğini Inception ve Django Unchained gibi yapımlarda izlemekten her keyif aldığımız bir noktaya taşıdı.

Lady Gaga gibi yeni yetmelerin birkaç bölüm dizide oynayarak ödül kazanmaya başladığı Hollywood’da, DiCaprio’nun fazlasıyla arka planda kaldığı söylenebilir. Her ne kadar bugüne kadar 40’tan fazla ödül almış olsa da, kariyerinde birçok başarılı film bulunan bir isim altı defa aday gösterildiği Oscar’ı düne kadar kazanamamıştı. Dün gelen zafer ise daha iyi bir aday olmadığından değil ancak Leo’dan artık daha iyisini yapmasını beklemek ayıp olacağı için verildi.

Bir alkışı hak ediyor

Leo, kürsüye çıktıktan sonra tebrikleri kabul etti ve sözlerini standart cümle kalıpları ile değil, küresel bir soruna dikkat etmek için sarf etti:

“İklim değişikliği gerçek, şu an yaşanıyor, türümüzü tehdit eden en kaçınılmaz tehdit ve daha fazla göz ardı etmeyi bırakarak topluca hareket etmeliyiz. Tüm insanlık için konuşan dünya liderlerini desteklemeliyiz.”

Leo’nun The Revenant ile kazandığı Oscar, aynı zamanda Akademi Ödülleri gecesinin Twitter rekoruna tanık oldu. ödülün açıklanmasının ardından, Leo hakkında dakikada 440 bin tweet atıldı. Bir önceki Oscar rekoru, 2014’te Ellen DeGeneres’in selfie’sine aitti (dakikada 255 bin tweet).

Duruşun ve ödülünle tebrik edilmeyi hak ediyorsun Leo.

CcW9F_NUcAAPuo4

Previous articleFacebook verileriyle arkadaşlarınızın uyku saatini öğrenebilirsiniz
Next articleÇin en büyük atıktan enerji tesisini inşa ediyor
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.