Ana sayfa Yaşam Zombi kıyametini duyunca panik yapan kız

Zombi kıyametini duyunca panik yapan kız

350
0
Okuma süresi: < 1 dakika

ABD, 10 Nisan’da Ulusal Kardeş Günü’nü kutladı. Sosyal medyada patlama yapan iki, üç, dört, beş ve daha fazla kardeşin yan yana dizildiği fotoğrafların yanı sıra, bazıları yaratıcıklarını ortaya koyarak günü daha eğlenceli kılmayı başardı.

Cabot, Hudson ve Barrett adlı üç erkek kardeş, küçük kız kardeşleri Millicent’ı korkutmak için iyi bir zamanlamayla plan yaptı. Genç kız 20’lik dişlerini çektirdikten sonra narkoz etkisi tamamen ortadan kalkmadan eve dönmek için abileriyle arabaya bindi.

Radyoda yayınlanmak üzere ABD Hastalık Kontrol Merkezi tarafından hazırlanan sahte bir kayıt hazırlayan kardeşler, Millicent araca biner binmez zombi kıyameti oyununa başladı.

Senaryo THW dead ile tamamen uyuşuyor. Radyodaki duyuruda, virüs kaynaklı bir salgın olduğu ve hastalığa yakalananlarda yüksek ateş, baş dönmesi görüldüğü, öldürücü olduğu, hatta yamyamlığın baş gösterdiği belirtiliyor.

İlk panikle abisine hızlı sürmesini ve hemen eve gitmesini söyleyen genç kız, annesinin telefonda anlattıklarıyla olan biteni tamamen gerçek sanıyor.

Süper yüz ifadesiyle, ‘yamyamlık… zombiler’ diye sayıklamaya başlayan Millicent, telefonda olan bitenin tüm haberleri kapladığını duyunca endişesi katlarca artıyor.

Silahları alsana!

Arabaya bahçe çapası koyan abisine kızan ve bıçak isteyen Millicent, ardından tercih yapmaya zorlanıyor. İlk olarak evin kedisi veya köpeği sorulduğunda abisine bağıran genç kız, ‘köpeğin baş belası ve yaşlı olduğunu söyleyip kediyi’ tercih ediyor. Ardından funfetti ve çikolatalı kek arasından seçim yapması istendiğinde sorunun saçmalığı karşısında çıldırıyor.

Kardeşlerinin birkaç dakika korku içinde dolandırdığı kız sonunda şaka yapıldığını öğreniyor. Videonun dikkat çeken kısmı, zombi kıyameti senaryosunun kafalarda ne kadar iyi yer edindiğini görebilmemiz ve tabii ki Millicent’in suratı. Bir diğer nokta, aşırı silahlanmanın ulusal sorun olduğu ülkede genç bir kızın bile bahçe çapası yerine ‘neden silahlarımızı almıyorsun’ diyebilmesi. Neredeyse her evde silah bulunması sanırım. standart bir durum.