Ana sayfa Yaşam ‘Şeker hastalığı bekle geliyorum’

‘Şeker hastalığı bekle geliyorum’

264
0
Okuma süresi: < 1 dakika

Sabahın 7’sinde sıraya giren insanlardan biri olarak Starbucks’ta barista olmanın ne kadar zor bir iş olduğunu anlayabiliyorum. Dünyanın en büyük kahve restoranı zincirlerinden birini temsil eden Starbucks’ta bu durumun birçok ülkede farklı olduğunu da sanmıyorum.

Her gün yüzlerce müşteriyle uğraşmanın verdiği iş stresi, sanırım bazı anlarda farklı şekillerde kendini ortaya koyuyor. St. Augustine, Florida’da yaşanan durum da bunun bir örneği.

Bir çalışan iş arkadaşları için yakınlardaki Starbucks’tan paket alıp geliyor ve Grande White Chocolate Mocha’sını ele alan bir çalışan, kahvenin üzerinde ekstra bir not yazılı fiş görüyor. Notta, “Şeker hastalığı bekle geliyorum” ifadesi yer alıyor.

WJAX-TV’ye konuşan adını gizli tutan çalışan, fişin altına ‘İki kız kardeşim şeker hastası… Yani komik değil’ notunu atmış. Starbucks’tan yapılan açıklamada, ‘müşterilere daima pozitif tecrübe sunmaya çalışıldığı ve yaşanan durumdan üzüntü duyulduğu’ belirtildi. Firma, olaydan dolayı özür dileyerek bir daha böyle bir şey yaşanmayacağını ifade etti.

diabetes_02