Okuma süresi: < 1 dakika

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı George R. R. Martin imzalı başka bir seri daha TV dizisi uyarlaması olma yolunda: Wild Cards (Vahşi Kartlar). Wild Cards aslında bir antoloji serisi. Serinin her bir kitabı ortak bir evrende geçen farklı hikayeleri anlatıyor. İlk kitabın 1987’de yayınlandığı seride şimdilik 22 kitap mevcut. George R.R.Martin ve Melinda Snodgrass ile birlikte bir sürü yazarın katkıda bulunduğu seri ilhamını yazarların birlikte oynadığı bir RPG’den (rol yapma oyunu) alıyor.

İkinci Dünya Savaşı sonrası paralel bir evrende geçen seri, uzaydan gelen tehlikeli (DNA değiştiren) bir virüsün New York’tan başlayıp dünyaya yayılmasını ve kahramanların bu virüsün sebep olduğu mutasyonlarla olan mücadelesini konu ediniyor.

Virüs, dünya nüfusunun %90’ının ölümüne sebep olur. Geride kalan %10 içerisindeki %9’luk kesim geçirdiği mutasyonlar sonucu ucube görünümleriyle dışlanan kesim olurken (seri terminolojisinde Joker’i çekenler), sadece nüfusun %1’lik kısmı süper güçlere sahip olan şanslılar olabilmişlerdir (As’ı çekenler).


George-RR-Martinin-populer-serisi-Wild-Cards-dizi-oluyor85831_1

Martin Wild Cards‘ın TV uyarlamasında bulunamayacak çünkü kendisi halen Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin altıncı kitabını yazmakla meşgul. Dizinin başındaki isim ise Martin’in birlikte Wild Cards evrenini yarattığı Melinda Snodgrass olacak.

Kitapları TV’ye uyarlayacak olan prodüksiyon şirketi, Mr. Robot, Suits, 12 Monkeys ve Difficult People gibi dizilerin arkasındaki Universal Cable Productions (UCP) olacak. George R. R. Martin dizinin 1-2 sene içerisinde çekilmesini umduğunu söyleyerek şunları ekledi:

“Wild Cards kitaplardan, çizgi romanlardan ve oyunlardan oluşan bir seri. Daha çok bir evren. Hem de Marvel ve DC evreni kadar geniş, heyecan verici ve çok çeşitli karakterleri barındıran bir evren.”