Okuma süresi: < 1 dakika

Sinemanın en ikonik karakterlerinden biri olan Darth Vader’in geri döndüğü Rogue One: A Star Wars Story yeni fragmanını Rio Olimpiyatları sırasında NBC’de yayınladı. Önümüzdeki Aralık ayında tüm dünya ile birlikte ülkemizde de gösterime girecek olan film, orijinal serinin 3.filmi “Sith’in İntikamı” ile 4.filmi “Yeni Bir Umut” arasındaki zamanda geçiyor.

Filmin başrolünde sinemaseverlerin radarına Stephen Hawking’in hayatının anlatıldığı “Her Şeyin Teorisi” filmiyle giren ve yine bu sene vizyona girecek olan Dan Brown kitabı uyarlaması Inferno’da Tom Hanks ile birlikte izleyeceğimiz Felicity Jones yer alıyor. Jones’a eşlik eden isimler arasında Forest Whitaker, Riz Ahmed, Mads Mikkelsen ve Diego Luna göze çarpıyor.

Filmde bir grup isyancının İmparatorluk’un içine sızarak onların en ölümcül silahı ve merkezi üssü olan Death Star’ın (Ölüm Yıldızı) planlarını çalmaya çalışması anlatılıyor. Ana hikayenin konu edildiği Star Wars filmlerinden daha karanlık bir tonda olacak olan Rogue One, sinematografisiyle de izleyicileri tatmin etmeyi başaracak gibi gözüküyor.