Reddit sayesinde fark edilen ‘Godzilla iguana’ videosu

Okuma süresi: < 1 dakika

İnternetin en zengin ‘doğal’ kaynaklarından Reddit, ana akım medyanın kısıtlı dünyasından çıkarak bizlere çok renkli içerikler sunuyor. Bunlardan bir tanesi, her gün saatlerini sosyal medyada öldüren insanların asla arayıp bulamayacağı harika bir video.

Dalgıç Steve Winkworth, Cabo Marshall adı verilen bölgede gerçekleştirdiği dalışta, boyu 1.8 metreye ulaşan dev bir iguana görüntüledi. Oldukça iyi yapılan çekimlerde, dev iguana denizaltında geziniyor ve kayalıkların üzerindeki yosunlardan besleniyor.

Dünyada var olan tek yüzebilen iguana türünü temsil eden Amblyrhynchus cristatus, beslenmek için 9 metre derinliğe dalabiliyor.

Winkworth’un YouTube’a koyduğu video, Nisan ayına kadar sadece 300 izlenmişti. Ta ki bir Reddit kullanıcısı videoyu Reddit’te paylaşana kadar.

‘Tiny Godzilla nomming on things underwater’ başlığıyla Reddit’te beliren video bugün 1,5 milyon izlenmeyi geçmiş durumda. Siz siz olun, elinize nadir görüntüler geçtiği zaman Winkworth gibi sadece YouTube’da paylaşmakla yetinmeyin.

Denizaltında çekilen nadir görüntüler derken, kısa bir süre önce bilim insanları ilk kez uyuyan bir köpekbalığını görüntülemeyi başarmıştı.