Ana sayfa Donanım&Elektronik Giyilebilir teknolojiler Snapchat’ten video çeken güneş gözlüğü: Spectacles!

Snapchat’ten video çeken güneş gözlüğü: Spectacles!

1981
0
[Snapchat]

Popüler sosyal medya platformu Snapchat, artık sadece sosyal medya platformu olarak anılmak istemiyor. Bunun için ilk olarak adını Snap Inc. Olarak değiştiren şirket, hemen sonrasında ise bir donanım ürünü olan video çeken gözlüğü Spectacles’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Gözlük, 10 saniyelik kısa videolar çekiyor. Bunun için üzerindeki düğmeye basmanız yeterli. Düğme hem sağda hem de solda yer alıyor, ikisinden birine basmanız ise yeterli oluyor.

Çekim 10 saniyenin tamamlanmasından sonra otomatik olarak duruyor. Video ise otomatik olarak Snapchat uygulamanıza gönderiliyor, dilerseniz buradan hemen paylaşımını da yapabiliyorsunuz.

Şarj oldukça pratik

Spectacles, 3 renk olarak üretilmiş: Siyah, kırmızı ve Mavi… Şarjlanması için ise özel kutusuna koymanız yeterli…

Henüz piyasaya sürülmemiş olan gözlük; ülkemize gelmeden önce ilk olarak ABD pazarında yer alacak. Fiyatının ise 130 dolar olması bekleniyor.

moblobi_logo

Önceki makaleBir kedi yedi tane pit bull’a saldırdı, köpek ve sahibi hastanelik oldu
Sonraki makaleFacebook ve Google yapay zeka korkusunu yok etmek için çalışacak
2011 yılında THY'nin Rio de Janeiro-İstanbul seferiyle Türkiye'ye göç eden Supugti, o yıldan bu yana kodlama alanında kendini geliştiriyor. Gündüzleri mağarasında video oyun oynamaktan hoşlanan Supugti, gece yarısından sonra insan beyni yemekle meşgul oluyor. DijitalX'te basın bültenlerini ve içerik anlaşması kapsamındaki yazıları girmekten sorumludur.