Okuma süresi: < 1 dakika

Dünya’nın en çok tanınan skooter (minik şehir içi kullanımlık motosiklet) üretici firması Vespa bir devrime hazırlanıyor. Vespa, 2017’nin ikinci yarısında satılmak üzere tamamen elektrikli skooter’ını üretecek. Haberi, Vespa’nın sahibi olan aile şirketi Piaggio Milan Motosiklet Fuar’ından 2 gün önce verdi.

Piaggio konsept elektrikli modelin fotoğraflarından da paylaştı ve bunlardan birisini de haberin başlığında görebilirsiniz. Vespa Elettrica adındaki bu hınzır skooter düz metal bir gövdeye sahip. Göze hoş gelen başka bir şey de tabiki elektrik ile ışıklanan mavi vurgulamalar 😉 Şu ana kadarki klasik benzinli Vespaların gövdesi çelikten oluyordu.

Piaggio Milandaki fuardan sonra daha fazla detaylı bilgi verecekmiş. Ancak şu anda elimizdeki bilgiler sadece bunlar. Fiyattır, teknik özelliklerdir hiçbir şey yok sadece 800*533 piksellik bir fotoğraf ve bazı coşkulu, gazlı açıklamalar.

Fuardan görüntülerin olduğu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Vespa Elettrica’yı ”connected scooter” (bağlı skooterlar) konsepti ile aynı doğrultuda ”teknolojik ve inovatif bağlantı çözümleri” için ümit verici olarak görüyor. Bağlantı derken tabi ki yakın gelecekte hayatımızda çok daha fazla yer kaplayacağı düşünülen IoT kastediliyor.

Vespa’ya ait bazı resimler: