Rocko’nun Modern Yaşamı, 2017’e uyarlanmış filmiyle geri dönüyor

Okuma süresi: 2 dakika

80 neslinden olmanın en büyük avantajlarından biri, 90’lı yılların sonuna kadar devam eden mükemmel çizgi film serileri yağmuruna tutulmamızdı. Birbirinden renkli karakterler ve yaratıcı hikayeler sunan yapımların unutulmazlarından bir tanesi, tabii ki Rocko’ydu. Catdog, Angry Beavers, Hey Arnold!, The Ren&Stimpy Show ve Aaahh!!! Real Monsters gibi yapımların sadece birkaçı sosyal medyanın şafağına kadar hayatta kalabildi. Invader Zim ile altın çağına ulaşan Nickelodeon, nedense bu fazlasıyla eğlenceli ve yaratıcı çizgi filmlerden sanki ürktü. Nihayetinde ortaya çocukların zeka seviyesini düşürmeyi amaçlayan, hikaye alanı son derece sınırlı Sponge Bob çıktı.

Loney Tunes ile büyüyen bir nesle kıyasla, 90 ve 2000 jenerasyonu çizgi film açısından çok şanslı denemez. Ne de olsa sosyal medyanın beyinleri ele geçirdiği bir çağda sabahın köründeki çizgi film kuşakları anılarıyla beraber tarih oldu. Aradan geçen onca yılın ardından, Rocko’yu yeniden ekranlara taşımak güzel bir fikir. TV sineması olarak karşımıza çıkacak filmin ilk trailer’ı, çağ atlasa da karşımıza orijinal konseptinden kopmayan bir yapım çıkacağını gösteriyor.

Çizgi filmin tüm kadrosu filmde olacak

Rocko’s Modern Life: Static Cling, çizgi filmdeki ana karakterlerin 2017’de başından geçenleri konu alıyor. Avustralya’dan ABD’ye göç eden ufak ve fazla mütevazi kanguru Rocko, sakar köpeği Spunky, bir kurt ailesi tarafından büyütülen koca inek Heffer ve her ikisinin kankası dört göz kaplumbağa Filburt, kendilerini fazlasıyla teknolojik bir gelecekte buluyor. 3D yazılar ve bol mutasyon içeren trailer, geride kalan 20 yılda Rocko’nun dünyasında neler değiştiğini kısa ve eğlenceli bir hikaye ile özetleyecek.

Filmde, Türkçe seslendirmesini en çok beğendiğim karakterlerden Ed Bighead (asabi kocakafalı kurbağa) ve ailesi de var. Umuyorum filmde fazlasıyla sinir krizi ve mutasyon geçirir. İzleyenleri gülmekten yere yatıran Rocko, bazı bölümlerinde Alfred Hitchcock ve Stephen King’in eserlerinden alıntı yapan, komik olduğu kadar yaratıcı bir yapımdı. Sinemasının ardından seri olarak tekrar ekranlara dönerse, çocuk ve yetişkin demeden herkesi ekrana çekeceğinden şüphemiz yok.