Ana sayfa Teknoloji Epic Games, Türkiye’deki ilk Unreal Engine Meet-Up etkinliklerine hazırlanıyor

Epic Games, Türkiye’deki ilk Unreal Engine Meet-Up etkinliklerine hazırlanıyor

437
0
Okuma süresi: 2 dakika

Epşc Games, Türk oyun geliştiricilere destek vermek amacıyla ilk Unreal Engine meet-up’larını düzenleyecek. Etkinlikler, Türk oyun gelişticisi Abyss Gameworks işbirliği ile düzenlenecek.

TARTARUS oyununun yapımcısı Sertaç Ogan’ın yürüteceği etkinliklerde, her ay düzenli olarak geliştiricilere, kodlama, grafik, pazarlama yönetimi ve proje geliştirme konularında destek verilecek. Etkinliklerin yer sağlayıcısı ise start-up dünyasının önde gelen girişim hızlandırma merkezi KWORKS oldu.

Epic Games ile yapılan bu anlaşmaya değinen Ogan, ‘Epic Games Türkiye’deki geliştiricileri büyük bir ilgiyle takip ediyor. Şu ana kadar Unreal Engine ile geliştirilerek piyasaya sunulmuş birçok Türk yapımı oyun bulunmakta. Oyun geliştiren, geliştirmek isteyen herkes için çok yararlı olacağını düşünüyorum. Türkiye’de Unreal Engine ile oyun geliştiren birçok ekibi de kapsayacak seminer niteliğinde bir organizasyon oluşturmak en büyük dileğimiz. Bu hedefimize adım atarken bize büyük bir özveriyle yardım eden KWORKS ekibine de teşekkür etmek gerekiyor. KWORKS, içerisinde yer almayan bir takım olmamıza rağmen, en büyük salonlarını temin etti. Bu da oyun ekosistemindeki potansiyelin farkında olduklarını gösteriyor’ dedi.

Unreal Engine oyun dünyasını sürüklemeye devam ediyor

KWORKS Koordinatörü Burak Yaman, ‘Epic Games’in Türkiye’deki ilk resmi adımını atması hepimizi heyecanlandıran bir haber. KWORKS olarak oyun yapımcılarını desteklemek ve onların gelişim gösterdiğini görmek en büyük dileğimiz. Merkezine eğitimi alan organizasyonlara sponsor olmak bizim için mutluluk verici. Birkaç sene içerisinde uluslararası alanda adından söz ettiren Türk oyun stüdyolarını göreceğimize eminim’ şeklinde anlaşmaya ilişkin görüşlerini belirtti.

Etkinliklerle alakalı tüm duyuruları meetup.com/UnrealEngine-Turkey/ ve fb.me/UETurkey adreslerinden takip edebilirsiniz.

Epic Games, Unreal Engine’i 2015 yılında ücretsiz hale getirerek oyun dünyasını hareketlendirmişti. Hali hazırda popülerliğini sürdüren Playerunknown’s Battlegrounds, Outlast, Gears of War gibi oyunlar Unreal Engine kullanılarak geliştirildi.