Ana sayfa Teknoloji Hi-Tech Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü “Magic Leap” Sonunda Piyasaya Çıkıyor

Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü “Magic Leap” Sonunda Piyasaya Çıkıyor

Magic Leap uzun süredir geliştirilen ama özellikleri sır gibi saklanan bir “karma gerçeklik” gözlüğü. Magic Leap One kullanarak tıpkı Microsoft’un AR gözlüğü Hololens’te olduğu gibi gerçek ortamda sanal objelerle etkileşime geçebiliyorsunuz. Magic Leap kurulduğu günden bu yana Google, Qualcomm, Alibaba, Warner Bros, Singapurlu Temasek Holdings gibi pek çok şirketten toplamda 2.3 milyar dolardan fazla yatırım aldı.

1111
0
[Magic Leap]

Magic Leap One Creator Edition adıyla geliştiricilere yönelik olarak piyasaya çıkacak gözlükle ilgili dün Twitch üzerinden gerçekleştirilen canlı yayında bazı ufak tefek detaylar aktarıldı.

Çok fazla teknik detayı paylaşılmayan gözlüğün görünüşü oldukça ince, Hololens’e göre daha küçük ve hafif gözüküyor. Gözlükte Nvidia Tegra X2 işlemci bulunuyor.

Yapılan açıklamaya göre AT&T ABD’de Magic Leap’in resmi telekomünikasyon ortağı olacak. Ürün öncelikli olarak AT&T’nin Atlanta, Boston, Chicago, Los Angeles ve San Francisco mağazalarında satışa çıkacak.

Magic Leap artırılmış gerçekliği bir üst boyuta taşıyor

Henüz net bir tarih açıklanmasa da ürün bu yaz içinde piyasaya olacak. Magic Leap’ın satış fiyatının ise en azından yüksek ücretli bir akıllı telefon düzeyinde olacağı belirtiliyor.

Canlı bir demosu henüz yapılmayan ürünün yetenekleri, uzun süredir göz önünde olan Microsoft Hololens‘e göre bizce biraz geride kalıyor. Ama ürünün piyasaya çıkmasına çok az kala daha fazla detay kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Aşağıdaki linkten dün gerçekleşen yayının tamamını izleyebilirsiniz.