Ana sayfa Dünya 7 yaşındaki YouTuber yılda 22 milyon dolar kazanıyor

7 yaşındaki YouTuber yılda 22 milyon dolar kazanıyor

592
0
[YouTube]
Okuma süresi: < 1 dakika

Binbir meseleden sıyrılıp düzen kurmaya çalışan milyonların aksine, 7 yaşındaki Ryan adlı velet 100 ömre yetecek parayı çok çıkarmış durumda. Henüz ilkokulda olan Ryan, Forbes tarafından açıklanan “en çok kazanan YouTube yıldızları” listesinde bir anda sekizinci sıradan birinciliğe yükseldi.

Dünyanın belki de en kısa (ve şaka gibi gelen) başarı öyküsü, oyuncak üreten ailesinin Ryan’a 2015’te YouTube kanalı açması ile başladı. Bugün 17 milyon 376 bin üyesi olan sayfa 1 Haziran 2017 ile 1 Haziran 2018 arasında 22 milyon dolar gelir elde etti. Forbes’a göre geçtiğimiz yıl aynı dönemde “Ryan ToysReview” kanalının geliri 11 milyon dolardı.

Wal-Mart ile anlaşma imzaladı

Ryan’ın kanalı ilk kez 2016’da The Verge sayfasındaki haber ile dikkat çekmişti. Ailesi, o zaman beş yaşında olan çocuklarının enerjisini neredeyse her gün video çekerek tüketiyordu. İşin ilginç tarafı, YouTube kanalı açma fikri anne-babasından değil, Ryan’dan gelmiş. 4 yaşındayken.

Ryan ToysReview kanalının başarısı ise istikrar veya ilginç içeriklerden çok, kırılma noktası sağlayan bir video. Temmuz 2015’de yayımlanan ve Ryan’ı Pixar “Cars” serisine ait 100 oyuncağı kutusundan çıkarıp incelediği video, şu an 935 milyon izlenmeye yaklaşıyor.

Videoların genelinde Ryan yeni oyuncakların yanı sıra çocuk gıdalarını da inceliyor ve kamerada görünmeyen anne-babasından talimatlar alarak anlatım yapıyor.

Reuters’ın haberine göre, Ryan bu senenin başında perakende devi Walmart ile “Ryan’s World” (Ryan’ın Dünyası) adlı bir oyuncak zinrici satmak için anlaştı. Oyuncaklar 2,500’den fazla Walmart mağazasında satışa sunulacak.

2030’a geldiğimizde bu velet Ay’daki ilk oyuncak zincirini açarsa şaşırmayalım.

Ryan’ı gördükten sonra “2 yaşındaki çocuğunu ressam zanneden” anne-babalardan kaç tanesi harekete geçer bilinmez. Şahsen sümüğünü yiyen çocuğunun videosunu çeken anne-babalar bile gördükten sonra hiçbir girişim beni şaşırtmaz.