Ana sayfa Dünya Siber korsanlar ABD’yi 11 Eylül ile ilgili belgeleri sızdırmakla tehdit etti

Siber korsanlar ABD’yi 11 Eylül ile ilgili belgeleri sızdırmakla tehdit etti

Okuma süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz hafta 11 Eylül saldırıları belgelerine ulaştıklarını belirten korsanlar, Bitcoin ile ödenmesini istedikleri 2 milyon dolarlık fidye talebinde bulundu. Uluslararası bilgisayar korsan grubu The Dark Overlord, Pastebin üzerinden yaptıkları açıklamada ellerinde 18,000 sayfa olduğunu ve bilgilerin 11 Eylül saldırılarında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’ni sigortalayan firmaları da içerdiğini belirtti. Şu ana kadar
belgelerin 650 sayfasını sızdıran siber korsanlık örgütü, fidye talepleri kabul edilmezse belgelerin geri kalanını paylaşacaklarını bildirdi.

Grup paylaşacakları belgelerin 11 Eylül 2001 tarihinde yaşanan saldırılar hakkında birçok bilgiyi açığa çıkaracağını öne sürdü.

FBI, Adalet Bakanlığı ve hukuk bürolarının da bilgileri çalındı

The Dark Overlord, belgeleri ABD hükümeti, FBI, Federal Havacılık İdaresi, Adalet Bakanlığı ve hukuk bürolarından sızdırdığını belirtti. Grubun belgelerin ilk kısmını yayınlamasının nedeni olan 12 bin dolarlık BTC ise devletin değil, belgelerde ne olduğunun merak eden insanların gruba ödediği miktarın toplamı. Bu meblağdan sonra grup 650 sayfalık belge yayımladı fakat bunların arasında saldırılar ile ilgili herhangi bir bilgi bulunamadı.

The Dark Overlord geçtiğimiz yıl Netflix’in, Orange Is The New Black adlı dizisinin yeni sezon bölümlerini ele geçirmiş, Netflix’ten fidye istemiş olumlu yanıt alamayınca da dizinin henüz yayınlanmamış bölümlerini internette paylaşmıştı.

Komplo teorileri üzerinden taleplerini kabul ettirmeye çalıştığı anlaşılan örgüt, Motherboard sayfasına da 10 GB’lık dokumanlara erişim için bağlantı sundu. Şifreli halde tutulan belgelerin parça parça sunulacağını açıklayan The Dark Overlord, ödeme yapılmadığı halde bilgi sızdırılan kurumların çok zor duruma düşeceği tehdidini savurdu.