Ana sayfa Yaşam Avustralya’daki bu telefonun içinden ne çıktı dersiniz?

Avustralya’daki bu telefonun içinden ne çıktı dersiniz?

1193
0
[ViralHog/YouTube]
Okuma süresi: < 1 dakika

Yeni yılın beyin kıvrımlarını zorlayan videolarından bir tanesi, vahşi doğanın günlük hayat ile iç içe olduğu Avustralya’dan geldi. Sydney’de bir apartmanda çalışan tamirci, iş arasında gözüne çarpan duvar telefonunu kontrol ediyor ve çalışmadığını fark ediyor. İçini açıp bakmaya karar verdiğinde ise karşısına gözleri kamaştıran bir sahne çıkıyor: Ölü hamamböceği partisi.

Birbirinin içine geçmiş hamamböceklerinden rahatsız olmuşa benzemeyen tamirci tornavida ile kazıma işlemine başlıyor. Bu noktada böceklerin birden canlanıp tamircinin suratına zıplaması çok daha etkili olurdu ancak anlaşılacağı gibi hepsi uzun zaman önce hayatını kaybetmiş. Nasıl?

Bilimsel açıklaması:

ViralHog sayfasında 8 Ocak’ta yayımlanan ve o tarihten bu yana yaklaşık 350,000 kez izlenen videonun yorumlarında, bu olayın nasıl gerçekleştiğine dair açıklamaya rastlamak mümkün. Bir izleyicinin yorumuna göre eski duvar telefonları hamamböcekleri için müthiş cezbedici mekanlar. Sebebi, çıkardıkları ses ve vibrasyonun böcekleri doğrudan kendisine çekmesi. Hamamböcekleri titreşimlerin etkisiyle buldukları boşluktan içeri giriyor ve önceden ölmüş arkadaşlarının oluşturduğu sıcak ve konforlu ortama giriyorlar. Sonrasında sanki uyuşmuş gibi ölünceye kadar orada bekliyorlar. Kısaca, eski telefonlar aslında hamamböcekleri için ideal ölüm bir ölüm tuzağı. Bugüne dek ilaç zehir yerine neden bu yönteme dayanan tuzakların kullanılmadığı da merak konusu.

ViralHog sayfası anlaşıldığı üzere dünyanın dört bir yanından gelen kısa ve ilginç videoları (kaynaklarını vererek) kullanıyor. Haliyle birçok kedi videosu da bulabilirsiniz.

Böcek aleminden başka bir habere bakmak isterseniz kulağa kaçan kırkayak ilginç gelebilir.