Ana sayfa Teknoloji CES 2019’da dikkat çeken yeni teknolojiler

CES 2019’da dikkat çeken yeni teknolojiler

450
0
Okuma süresi: 4 dakika

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES’te bu yıl birçok fütürist teknoloji görücüye çıktı. Yapay et ile hazırlanan hamburger ile otomatik süt sağma makinesi de bunlar arasında.

Bell Nexus

Bell şirketi bu sene altı rotorlu hava taksisini kullanıcılara sundu. Şirket, en erken 2020’de yolcu taşıyabileceğini söylüyor.

Samsung Wall TV

İlk olarak geçen yıl CES’te duyurulan Samsung’un MicroLED tabanlı Wall TV’si bu yıl evlere özel kurulum için uygun olacak. Çerçeve olmadan büyük bir ekran oluşturmak için birbirine kenetlenen daha küçük, modüler panellerden yapılan Samsung Wall TV bu yıl gösteri katındaki en güzel şeylerden biri.

Sony 98-inch Master Z9G 8K TV

8K çözünürlüğüne sahip TV’ler henüz 8K içerik bulamamalarına rağmen, bu yılki CES’te büyük ilgi çekti.. Bununla birlikte, Sony’nin 98 inçlik amiral gemisi TV, 4K içeriğinizi büyük ekranda mükemmel görünmesi için güzel bir yükseltme vaat ediyor.

Sony 98-inch Master Z9G 8K TV CES 2019 ile ilgili görsel sonucu

Samsung Bots

Samsung Bot Care

Tipik TV ve mobil cihaz tekliflerine ek olarak Samsung, çeşitli kullanım durumlarına sahip yeni bir robot platformunu tanıttı. Bot Care sistemi, yaşlıları kontrol eden canlı hemşire gibi. Bot Air ise etrafınızdaki kirli havayı algılar ve filtreler.

LG Signature OLED TV R

LG standında çok sayıda esnek OLED ekran vardı, ancak gerçek yıldız ise 65 inç TV idi. Bu, geçen yılın şovundaki bir prototipti. Ürün 2019 yılında satışa çıkacak.

Technics SL-1200MK7

Technics 1200

Bu saygın DJ pikabı orijinal versiyonu yaklaşık sekiz yıl önce piyasaya çıktı, ancak popülerliği o günden bu güne sürekli arttı. Şimdi, Panasonic DJ’leri hedef alan SL1200’ü geri getiriyor.

Willow 2.0 hands-free breast pump

Willow 2.0

Montajı ve kullanımı kolay süt sağma makinesi görücüye çıktı. Ellerinizi kullanmadan rahatça kullanabileceğin bu ürün Şubat ayında 500 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Impossible Burger 2.0

Impossible Burger

Sahte et bir teknoloji ürünü gibi görünmeyebilir ama Impossible Foods şirketi bu yıl yeni soya bazlı et ürününü görücüye sundu.

Razer Turret

Razer Turret

Bu fare-klavye seti Xbox One kullanıcıları için kontroller haricinde onlara bir seçenek sunmak için tasarlanmış. Ancak diğer konsol oyuncularının hassas fare kullanan rakiplerine karşı verecekleri tepki merak konusu.

Hyundai Elevate walking car

Star Wars’tan esinlenen Hyundai her türlü dengesiz veya öngörülemeyen arazi şartlarında ilerleyecek bir araç geliştiriyor.

Panasonic S1 and S1R tam çerçeve kameralar

Bu yıl CES’te çok fazlayeni kamera yoktu, ancak Panasonic, tam çerçeve ve sınıfsız aynasız kameraları hakkında son detayları yayınladı. Her ikisinde de, birkaç resmi daha büyük bir görüntüde birleştiren yüksek çözünürlüklü mod gibi yeni modlar olacaktır. Her iki kamera da Mart ayında satışa çıkıyor ve Sigma ve Leica’nın yardımıyla geliştirilen yeni lensleri kullanacaklar.

Panasonic S1 and S1R ile ilgili görsel sonucu

Alienware Area 51m

Bu 17,3 inçlik oyun dizüstü bilgisayarı, içinde kendi başınıza değiştirebileceğiniz ve yükseltebileceğiniz bir masaüstü sınıf işlemciye ve grafik yongasına sahip. Elbette, bir çok laptopdan çok daha ağır ancak tüm bu gücü düşündüğünüzde kabullenebiliriz gibi geliyor.

Alienware Area 51m ile ilgili görsel sonucu

Sennheiser Ambeo Soundbar

Sennheiser soundbar

Sennheiser’ın yaptığı Dolby Atmos destekli soundbar içerisinde 13 farklı hoparlör bulunuyor ve bir surround ses sistemini taklit edebiliyor. Sennheiser Ambeo Soundbar Mayıs ayında 2.499 Dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Samsung Space monitor

Samsung yeni monitörlerinde teknolojiden daha çok ergonomikliği ön plana koyuyor. Masaüstünde yer kaplamayan yeni monitörleri ile Samsung size çok daha geniş bir çalışma alanı sunuyor.

Kohler Numi 2.0 toilet

Alexa entegrasyonu olan bu tuvalet sistemi fuarın en dikkat çekenleri arasındaydı. Koltuk sıcaklığını kişiselleştirmenize ve orada otururken çalma listelerimizi çalmanıza ve kendinize özel bir alan yaratmanıza yardımcı olan tuvalet sisteminin fiyatı ise 7000 $.

HTC Vive Pro Eye

HTC Vive Pro

HTC’nin yeni yüksek kaliteli VR kulaklığı, kullanıcının hangi yöne baktığını analiz ederek odağın grafik kalitesini arttırıyor ve odağın dışındaki etmenleri soyutlayarak daha güzel bir VR keyfi yaşanmasına izin veriyor.