Ana sayfa Dünya Tehdit altındaki kaplumbağaları donut kutusunda kaçırmaya çalıştı

Tehdit altındaki kaplumbağaları donut kutusunda kaçırmaya çalıştı

447
0
[Hauptzollamt Potsdam]
Okuma süresi: < 1 dakika

Gün geçmiyor ki havaalanlarında nesli tükenme tehdidi altında olan canlı türleri gizlendikleri yüklerin içinden çıkarılmasın. Binbir eziyet çeken ve birçoğu yolculuklar esnasında ölen hayvanlar, vicdandan tamamen yoksun kaçakçılar için küçük bir serveti temsil ediyor. Nesli tükenme tehdidi altında olan üç kara kaplumbağasını Kahire’den bindiği uçaklar Almanya’ya sokmaya çalışan 69 yaşındaki Alman da en son örnek.

Etoile Patisserie’den aldığı kutuya üç kaplumbağayı yerleştiren kaçakçı, gümrük yetkililerinin şaşkına çeviren manzarayı “çikolata” olarak tanımladı. Yetkililerin paketi açması üzerine ortaya kabuğuna sığınmış üç kara kaplumbağası çıktı. Postdam Gümrük Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre kaplumbağaların, Tehdit Altındaki Türlerin Ticareti Anlaşması altında korunma altına alınan Fas kara kaplumbağaları olduğu belirtildi.

[Hauptzollamt Potsdam]

Donut olarak göstermeye çalıştığı kaplumbağaları gizlemek konusunda son derece saf davranan ve yakayı ele veren Alman, ülkedeki yasalar kapsamında 50,000 Euro’ya kadar çıkan para ve 5 yıla kadar hapis cezası alabilir.

[Hauptzollamt Potsdam]

Kaplumbağalar özgürlüklerine kavuştuktan sonra veterinere gönderildi. Sınır tanımayan hayvan kaçakçılığında akıllarda kalan en mega salaklık, ABD’nin San Antonio kentindeki akvaryumdan canlı bir köpekbalığını bebek arabası ile kaçırmaya çalışan üç kişi olmuştu.