Ana sayfa Dünya Kanına karışık meyve suyu enjekte eden kadın ölümden döndü

Kanına karışık meyve suyu enjekte eden kadın ölümden döndü

1296
0
[Pixabay]

Alternatif tıp yöntemi deneyerek karıştırdığı meyve sularını kanına enjekte eden kadın yoğun bakıma kaldırıldıktan beş gün sonra hayata döndü.

Nedendir tam olarak bilinmez, gerçeklikten giderek koparak çözümleri spritüalizm ve alternatif tıp ile bulmaya çalışan insanların sayısı giderek artıyor. Ancak ne bugüne dek faydalı olduğu bilinen meditasyonlar ne de bedeni rahatlatıcı tedaviler uygulamak yerine, bir anda akla esen veya trend olan yöntemler deneniyor. Örnek olarak enerji almak için Güneş’e çıplak gözle bakmak (evet yanlış okumadınız, dışkı transferleri (sağlıklı kişinin dışkısını mikser ile milkshake yapıp bakterisini almak) ve kendi spermlerini kana enjekte etmek de var (İngiltere’de yaşandı).

İnsan aklını zorlayan bu yöntemlerin ardından, en son facia alternatif tıp denemesi haberi Çin’in Hunan eyaletinden geldi. BBC News kaynaklı habere göre, bir kadın 20 çeşit meyve ile hazırladığı meyve suyunu kendine enjekte etti. Sonuç: Yoğun bakım.

İlk semptomlar yükselen ateş ve aşırı kaşınma olduktan sonra, 51 yaşındaki kadının karaciğer, kalp ve akciğerlerinde hasar oluştu. Xiangnan Üniversitesi hastanesine kaldırılan kadın beş gün süren tedavinin ardından hayata tekrar bağlandı.

Çinliler sosyal medya platformu Weibo’da #OldWomanPutsJuiceIntoVeins (yaşlı kadın dammarına meyve suyu enjekte etti) hashtag’i altında 11,000 mesaj paylaşırken, sağlık uzmanları konu hakkında uyarıda bulundu.

Sıvı tüketimi şekeri de artırıyor

2012’de ABD’de yapılan bir ankette, küçük yaşta çocuğu olan ailelerin üçte biri meyve sularını tamamen sağlıklı kabul ettiklerini belirtti. Ancak her ne kadar mineraller ve vitaminler sağlayıp toksinleri atsalar da, meyve suları çok fazla şeker içeriyor. Hatta bir bardak portakal suyu altı çay kaşığı şeker içeriyor. Bu miktar, bir Coca-Cola ile eşdeğer. Birçok insan sıvı halde tüketmek daha kolay olduğu için meyve suyunu tercih ediyor ancak bu tüketilen şeker miktarını artırıyor.

Dahası, çözülemeyen lif içeren meyve suları şekerin doğrudan kan akışına katılması anlamına geliyor. Haliyle, meyve suyunu kana enjekte etmek gibi bir hamle, şekeri dengeleyen karaciğere kamikaze saldırısı yapmak demek. Geçmişte yapılan bazı araştırmaların yüksek kan şekeri ile organ hasarını bağlantılı kıldığını biliyoruz.

Harbard Kamu Sağlığı Okulu tarafından 2013’te yapılan araştırma da, meyve suyu tüketenlerin katı olarak yiyenlere kıyasla tip-2 diyabet hastalığına yakalanma risklerinin daha fazla olduğunu ortaya koymuştu.

Eğer meyve tüketerek detoks yapacaksanız, bilimsel yollara başvurmadan adım atmayın. Kanınıza karpuz suyu enjekte etmek gibi bir çılgınlığı da asla düşünmeyin.