Ana sayfa Dünya Komplo teorisyeni Bennu asteroidinde “terk edilmiş” uzay gemileri buldu

Komplo teorisyeni Bennu asteroidinde “terk edilmiş” uzay gemileri buldu

Bennu'ya ait illüstrasyon. [NASA]
Okuma süresi: 2 dakika

NASA OSIRIS-REx uzay aracının gözlemlediği Bennu asteroidine ait yüksek çözünürlüklü fotoğrafları inceleyen komplo teorisyenleri, “terk edilmiş” uzay gemileri tespit etti.

OSIRIS-REx tarafından gözlemlenen Bennu, Güneş Sistemi’nin geçmişine ait paha biçilmez bilgiler saklayan bir gök cismi. Su molekülleri taşıdığı tespit edilen asteroit, Dünya’ya yaşamın gök taşları ile taşındığı düşüncesini güçlendiren bulgular sundu. Komplo teorisyenlerinin gözünden bakarsak, asteroit su moleküllerinin yanı sıra uzay gemileri, binalar, kuleler ve hatta piramitler içeriyor.

UFO araştırmacısı Scott C. Waring, UFO Sightings Daily adlı blog sayfasında yayınladığı yazıda, her zaman dikkat çeken bir çıkış noktasına değiniyor: NASA neden uzayda o kadar asteroit bulunurken belli bir hedefi seçti?

Waring’e göre Bennu’nun seçilmesinin nedeni asteroidin yavaş hareket etmesi, Dünya’ya yakın olması ve üzerinde bolca Dünya dışı teknoloji bulundurması. İlk iki madde son derece mantıklı, hatta NASA neden Bennu’nun seçildiğini detaylı şekilde anlatmıştı. Ancak üçüncü maddeden emin olmak çok zor. Waring, Bennu üzerinde “bina benzeri yapılar, piramitler ve hatta terk edilmiş uzay gemileri” olduğunu öne sürdü.

Waring, NASA tarafından paylaşılan görseller üzerinde tespit ettiği uzay gemilerinin muhtemelen “milyonlarca yıl önce terk edilmiş olduğunu” belirtti.

Ceres’teki piramit uzaylıların işi mi?

Waring, elinde Dünya dışı yapı ve teknolojilere ait delil sunan 30 fotoğraf daha olduğunu ifade etti. Bu fotoğrafları da muhtemelen ileriki günlerde paylaşarak iddialarına açıklamalar sunacaktır.

NASA, 2025 yılına kadar Güneş Sistemi’nde “basit formda” yaşam bulunacağından emin olduklarını açıklamıştı. Mars’ta elde edilen deliller Kızıl Gezegen’de halen mikroorganizma seviyesinde yaşam olduğuna işaret ediyor. Konu Dünya dışı akıllı medeniyetlere geldiğinde ise konu dallanıp budaklanıyor. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken husus, Dünya dışı gök cisimlerinde milyonlarca yıl süren jeolojik değişimler sayısız pareidoliaya neden oluyor. Mars’ta çekilen ilginç fotoğraflar arasında bunlara örnekler bulabilirsiniz.

OSIRIS-REx tarafından Bennu üzerinde bugüne dek yapılan kızılötesi taramalar, asteroidin Dünya’ya çarpmış olan birçok gök cismi ile benzerlikler taşıdığını gösterdi. Proje üyelerinden Victoria Hamilton, “Bennu’nun kimyasal bileşimi Dünya’ya su ve organik molekül taşımış benzer gök cisimlerine benziyor… Uydunun ve yer teleskoplarının elde ettiği veriler, Bennu üzerinde su etkisi ile değişim göstermiş mineraller bulunduğunu gösterdi” açıklamasını yaptı.

Henüz Dünya dışı yaşam için kesin kanıt sunmuyor olsa da, Bennu mükemmel görüntüleri ile derin uzayın bir köşesinden bize göz kırpıyor.

content-1553182403-bennu-2.jpg

[NASA/Goddard/University of Arizona/Lockheed Martin]
content-1553182351-bennu-1.jpg

[NASA/Goddard/University of Arizona/Lockheed Martin]