Ana sayfa Teknoloji Genç firmalar&şirketler Vivaldi ile Razer Chroma Entegrasyonu ile Donanımlara Özel Renk Verecek

Vivaldi ile Razer Chroma Entegrasyonu ile Donanımlara Özel Renk Verecek

Okuma süresi: < 1 dakika

Opera’nın kucurusu tarafından geliştirilen Vivaldi, Razer ile yaptığı işbirliği ile beraber tarayıcıya özel bir entegrasyon ekledi.

2016 yılında piyasaya çıkan Vivaldi bu alanda Google Chrome, İnternet Explorer, Firefox gibi çok güçlü rakiplerle mücadele ediyor.

Vivaldi ile Razer’ın birlikte geliştirdikleri bu özellik ile beraber Razer’ın klavye ışıklandırma sistemi Chroma’yı konu alıyor. Vivaldi üzerinden gezindiğiniz sitenin hakim olan renkleri otomatik olarak klavyenize de yansımaya başlıyor. Razer Chroma destekli klavye, mouse ya da diğer aksesuarlar bu enfes özellikten faylanabiliyor.

Vivaldi kullanan Razer donanım sahibi kullanıcılar, Youtube’da gezinirken donanımları kırmızı, Twitter üzerinde gezinirken donanımları mavi renge bürünüyor. Vivaldi’nin kullanmış olduğu yazılım sayesinde renkler otomatik olarak algılanıyor ve Razer cihazlara iletiliyor. Sekmeler arasında geçiş yaparken klavyeniz de renkten renge giriyor.

Vivaldi yapmış olduğu bu eklenti ile Razer kullanıcılarını kendisine çekmeyi hedefliyor. Bu gelişmeden sonra Razor Chroma sahibi kullanıcıların Vivaldi tercih etmesi olası gözüküyor. Razor Chroma kullanıcısı iseniz ufak bir ayar ile bu özellikten siz de faydalanabilirsiniz.