Ana sayfa Dünya Farenin fritöze atladığı fast food restoranı tekrar açıldı (video)

Farenin fritöze atladığı fast food restoranı tekrar açıldı (video)

1713
0
[Brushawn Lews/Facebook]
Okuma süresi: < 1 dakika

ABD’nin Texas eyaletinde yer alan bir fast food restoranı, bir farenin mutfakta dolandıktan sonra fritöze düşerek kızardığı anları gösteren ‘sarsıcı’ videonun ardından tekrar faaliyete geçti.

Her defasında fast food’un zararlarından bahsetmeye gerek yok. Texas’ın Bastrop şehrindeki Whataburger restoranında yaşanan olay ise fast food’un ne kadar hijyenik olduğunu ciddi ciddi sorgulamamız gerektiğini gösteriyor.

Facebook kullanıcısı Brushawn Lewis tarafından çekilen görüntüler, bir fast food restoranının başına gelebilecek en kötü sahneleri içeriyor. Bir fare yemeklerin hazırlandığı alanda beliriyor ve etrafı kolaçan etmeye başlıyor. Sonrasında yaşananlar tam bir facia.

Bir çalışan müşterilere “fişleri olduğu takdirde” paralarını geri alabileceklerini söylüyor. Müşteriler arasında ise “fareyi alıp eve götürmek konusunda” bir diyalog geçiyor.

Bu esnada korktuğu her halinden belli olan fare bir çıkış yolu ararken fritözün içine atlıyor. Videoda müşterilerin “sıçan” olarak tanımladığı fare kızarırken birisi “kızarmış fare” esprisi yapmaktan çekinmiyor.

Çalışanlardan biri fritözden fareyi çıkarmaya çalışıren, görüntüleri çeken Lewis, “Kızardığında tepeye çıkacak” diyerek onu yönlendiriyor.

“Whataburger sıçanı bulunduktan sonra intihar etti” başlıklı yaklaşık 3 dakika süren video aşağıda:

KVUsE adlı yerel televizyon kanalına açıklama yapan Whataburger, “restoranın kapatıldığını ve tamamen temizlenip sterilize edildiğini” belirtti. Ayrıca, “geçmişte böyle bir olayın geçmişte asla yaşanmadığını ve temizlik konusunda son derece titiz olunacağı” ifade edildi.

İronik olan, bir farenin intiharına tanık olan restoran Yelp üzerinde üç yıldıza sahip olması. En yakınındaki diğer Whataburger restoranının (Higland Village) ise iki yıldızı bulunuyor.

Restoran sosyal medyadan çok fazla yorum maruz olacak ki, bir süre sonra yukarıdaki açıklama kaldırıldı. Ancak zaman bile fritöze atlayan farenin görüntülerini akıldan kolayca silemeyecek… Huzur içinde yat küçük fare.

İlginizi çekebilir: