Ana sayfa Dünya Bıçakları seven karga Canuck’u bulana 10,000 dolar ödül verilecek

Bıçakları seven karga Canuck’u bulana 10,000 dolar ödül verilecek

1160
0
[Canuck and I/Facebook]
Okuma süresi: 2 dakika

Kanada’da 2016 yılında bir suç mahalline yaptığı müdahale ile bir anda ünlü olan kargaların ağır abisi Canuck, ortadan kayboldu. Canucku bulana 10,000 dolar ödül verilecek.

Üç sene önce bir suç mahallinde ortaya çıkan ve sosyal medyada ünlü olan Canuck, sırra kadem bastı.

Vancouver kentinde yaşanan olayda, bir adam önce bir aracı ateşe vermiş ardından elindeki bıçak ile polisi tehdit etmişti. Olup biteni yanmakta olan aracın tepesinden izleyen Canuck, olay çıkaran kişi tutuklandıktan sonra suç mahalline gelmiş ve yerdeki bıçağı gagasına almıştı.

Vancouver Courier muhabiri Mike Howell’ın CBC sayfasına verdiği bilgiye göre, “bir polis Canuck’u 3-4 metre kovaladı, ardından karga gagasındaki bıçağı yere bıraktı.” Howell, “Suç olaylarını takip ettiği 20 küsur yıllık kariyerinde böyle bir sahne ile karşılaşmadığını” söylemişti.

Gagasındaki bıçak ile medyanın diline düşen karga Canuck, bir anda sosyal medyada patlama yaptı. Ancak işin ilginç tarafı, Canuck’un çoktan sosyal medyada boy göstermiş olmasıydı. Hatta, ünlü olmasından beş ay önce Facebook’taki “Canuck and I” adlı sayfada gagasında başka bir bıçak taşıdığı fotoğraf paylaşılmıştı.

“Otobüse binene kadar beni beklerdi”

Sayfanın admini Shawn Bergman, Canuck’un 30 Ağustos’tan bu yana ortalıkta görülmediğini duyurdu. Bergman, yayınladığı “aranıyor” ilanında Canuck’u bulan kişiye 10,000 dolar ödül vaat etti.

Koruma altındaki Canuck’un sol bacağında turuncu bir bant, sağ bacağında ise numaralı metal bir bant yer alıyor.

Gizmodo’ya açıklama yapan Bergman, “Canuck’un binlerce kişiye ilham olduğunu ve tüm sevenleri ile beraber en yakın dostu Cassiar’ın da onu özlediğini” söyledi.

Canuck ile nasıl tanıştığına dair kısa bir belgesel de çeken Bergman, karganın ev sahibinin oğlu tarafından bulunup büyütüldüğünü söyledi. Vahşi doğaya salıverileceği gün geldiğide, Bergman da oradaydı. Canuck, sahibinin ellerinden havalandığında vahşi doğaya karışmak yerine Bergman’ın koluna konmayı tercih etti.

Evi sabahları 7’de terk ettiğini belirten Bergman, Canuck’un otobüs durağına kadar geldiğini ve kendisini binene kadar beklediğini, akşamları da evin girişindeki parmaklıklarda onu karşıladığını söyledi.

Öte yandan, “Canuck Crow Adventures” adlı bir diğer sayfanın sahibi, Bergman’ın rol yaptığını öne sürerek Canuck’a “evcil hayvan muamelesi yaptığını” söyledi…

Ne olursa olsun, Canuck’un geri dönmesi birçok kişiyi sevindirecek.

İlginizi çekebilir: