Ana sayfa Teknoloji Mobil Cihazlar P Smart 2020 Basın Görselleri Sızdı!

P Smart 2020 Basın Görselleri Sızdı!

278
0
Okuma süresi: 2 dakika

2018’den beri P Smart serisini Devam ettiren Huawei, P Smart 2020’yi tanıtmaya hazırlanıyor.

P Smart 2020 olarak adlandırılan cihazın basın görselleri internete sızmış durumda. Damla çentik kullanan bu cihazın arka kısmında ise bir parmak izi sensörünü göremememiz cihazın parmak izi okuyucusunun ekran altında olacağını işaret ediyor.

3’lü arka kamera kurulumuyla gelen cihazda bundan önce Xiaomi’nin Redmi Note 7 ve Note 8’inde gördüğümüz gibi 48 megapikellik bir kamerada bizi karşılayacak. Cihazda kirin 810 işlemcisi kullanılması bekleniyor. Ayrıca cihazın 4 Gb ve 6 Gb ram’a sahip iki versiyonunun olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Android 10 ile gelecek olan P Smart 2020 için akla takılan tek soru var. ABD’nin uygulamış olduğu yasaklama nedeniyle Google servisleri bu cihazda olmayacak mı? Google servisleri olmadığı takdirde apk veya başka yöntemlerle Google servisleri yüklenebiliyor ancak cihazı satın alan kişinin bunları bilmemesi ne durumlara yol açar?

Geçen senelerde satışa çıkan P Smart serileri 2000 TL bandında satışa çıkmıştı. Bu Cihazında 2000 TL bandında olacağı söylemek yanlış olmaz ancak Google servislerinin yoksunluğu bu cihazda yaşanırsa fiyatta büyük ölçüde indirim olmadıkça P Smart 2020 satışları Huawei’nin istediği gibi gitmeyebilir.

Bu soruların hepsini Huawei yeni cihazının tanıtımını yaptıktan sonra öğreceğiz.

Sizce P Smart 2020 modelinde Google servisleri önyüklü gelmez ise Huawei bu cihazda başarılı olur mu? Düşüncelerinizi yorumlarda Bekliyorum.