Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik 2000 TL Altı Alınabilecek #Telefon Önerileri – Kasım 2019

2000 TL Altı Alınabilecek #Telefon Önerileri – Kasım 2019

423
0
Okuma süresi: 3 dakika

Eğer bir telefon alacaksanız ve kesenin ucunu azda olsa açıp 2000 TL civarında telefon almak istiyorsanız listemiz size göre. Çinli telefon üreticilerin Türkiyede Fiyat Performans konusunda lider olması bu listeye maalesef Samsung gibi markaların modelleri giremedi. Karşınızda 2000 TL altı alınabilecek telefon önerileri.

Xiaomi Mi9 Lite:

Listemizin ilk sırasını tartışmasız Xiaomi Mi9 Lite kapatıyor.  Fiyat/Performans anlamında Türkiye de en meşhur marka Xiaomi’nin Mi9 Lite’ı 2000 TL bandında alınabilecek en iyi akıllı telefon. Snapdragon’un 710 yonga setini kullanan cihazın 6 Gb Ram kapasitesi ve 48 Megapksellik kamerası ve Samsung Galaxy A70’den 1000 TL ucuz olmasına rağmen daha fazla performans gösteriyor olmasu Mi9 Lite’ı bu Fiyat bandında alınabilecek en iyi cihaz haline getiriyor. Ayrıca Xiaomi’nin uzun süreli yazılım desteği Xiaomi cihaz kullananların içini rahat ettiren detaylar arasında. Snapragonun 710 işlemcisi sayesinde öne geçen Mi9 Lite Bu Fiyatta düşünmeniz gereken ilk telefon olmalı.

Xiaomi Note 8 Pro:

Listenin 2. Sırasında yine bir Xiaomi var. Mediatek’in Helio G90T yonga setini kullanan cihazın 6 Gb Ram kapasitesi, 64 Megapksellik 4’lü kamera kurulumu ve 4500 mAh batarya kapasitesi Note 8 Pro’yu bu Fiyat bandında alınabilecek en iyi cihazlardan biri haline getiriyor. Ayrıca Xiaomi’nin uzun süreli yazılım desteği Xiaomi cihaz kullananların içini rahat ettiren detaylar arasında.

Realme 3 Pro:

Listemizin 3. Sırasında Realme var. Ülkemize yeni giriş yapan Realme BBK holding çatısındaki bazı markalardan biri. BBK holding çatısından bulunan Oppo ile benzer teknolojileri taşıyan Realme Fiyat/Performans’a odaklanmış durumda. İçerisinde Snapdragon 710 barındıran cihaz 3000 TL bandındaki en iyi cihaz ancak cihaz üzerinde Type-C yerine Micro USB kullanılması bir dezavantaj sayılabilir. Type-C yokluğu normal bir kullanıcıyı etkileyebilecek bir şey değil ki zaten çoğu cihaz Micro USB kuallanmakta. 2000 TL bütçeniz varsa ve bir telefon arayışındaysanız almayı ilk düşünmeniz gereken telefonlardan biri Realme 3 Pro olmalıdır.

Redmi Note 8:

Listemizin 4. Sırasında düşünülebileceğiniz gibi yine bir Xiaomi var. Note 8 Pro’dan farklı olarak Snapdragon 665 kullanan cihazda bir diğer farklılık ise 64 megapiksellik kamera yerine 48 megapiksellik 4’lü kamera kurulumunun bu cihazda tercih edilmesi. 4 Gb ram’ile gelen cihaza 4000 mAh’lik batarya eşlik ediyor. Redmi Note 8 Pro muadili olarak sayılabilecek bu cihaz 1600 tl civarında bulunabiliyor.

Xiaomi Mi A3:

Listemizin sonuna geldik ve şaşırmayacağınız gibi yine bir Xiaomi. Redmi Note 8 ile aynı özelliklere sahip olan Mi A3’ün tek farkı Note 8’de bulunan 4’lü kamera kurulumunun aksine 3’lü kamera kurulumuyla gelmesi. Cihazın tek dezavantajı ise 720p ekrana sahip olması.