Ana sayfa Teknoloji Otomobil Ford’tan Mustang Mach E

Ford’tan Mustang Mach E

355
0
Okuma süresi: 2 dakika

ABD’nin ikonlarından biri Ford Mustang yeni bir versiyon ile karşımızda. Ford Mustang, yıllardır üretilen, yüzlerce çeşitlilik içeren ve 10 milyondan fazla satılmış bir model.  Mustang’in yeni modeli, hiç tahmin edemeyeceğiniz türden. Çünkü bu yeni model, elektrikli bir SUV.

Yeni Mustang Mach E, 2 yeni batarya seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Bu batarya seçeneklerinden ilki Standart menzil 75.7 kWh’lık bir değere sahip. Diğer batarya seçeneği ise Uzun menzil olarak anılıyor ve 98.8 kWh’lık bir değere sahip olan bu seçenekte diğer seçenenekten bir diğer farkı ise bu gücü ön ve arkada bulunan 2 motora iletmesi. Ford’un açıkladığı verilere göre Uzun Menzilli versiyon 480 km’ye kadar yol yapabiliyor.

9 Farklı varyasyonla gelen Yeni Mach E’nin varyasyonları şu şekilde:

Ford’un “Elektrikli olmasına rağmen Mustang ruhunu taşıyor.” Tanımını bu araçta görüyoruz. Araç Mustang’ler kadar beygir gücüne de sahip.

Mach-E’nin en güçlü varyasyonunun Mach-E GT Performance olduğunu Ford belirtmiş durumda. Bu varyasyon 466 beygir güç ile 830 Nm tork üretiyor ve yaklaşık 3.5 saniyede 100 km/s hıza ulaşıyor. Fakat daha öncede bu versiyon, 2021’den önce piyasaya çıkmayacak. Mach-E GT Performance satışa çıkana kadar da en hızlı Mach-E’ler, Premium ve First Edition versiyonları olacak.

Mach-E’nin iç mekanı da dış tasarımı gibi tamamen yeni bir tasarıma da sahip. Konsolun şekli de ilk Mustang’e bir gönderme niteliğinde tasarlanmış. İç mekanda Tesla’ya benzer tablet stilinde 15.5 inç’lik büyük bir bilgi eğlence ekranı konsolu kaplıyor.

Mustang Mach-E’nin Premium ve First Edition adlı ilk versiyonları 2020’de satışa sunulacak. Select, California Route 1 ve GT Performance versiyonları ise 2021’den önce piyasaya çıkmayacak. Mach-E’nin fiyat aralığı ise ABD’de 40.000$ ile 65.000$ aralığı civarında olacak. Ön sipariş için istenen ücret ise 500$.