Home Donanım&Elektronik Giyilebilir teknolojiler Xiaomi Kurucusu Lei Jun İstifa Etti

Xiaomi Kurucusu Lei Jun İstifa Etti

6309
0
lei jun 1
lei jun 1

Son zamanlarda ülkemizde adından çokça bahsettiren Xiaomi‘nin kurucu ortağı Lei Jun yayınladığı bir mektupla işinden ayrıldığını duyurdu.

Beklenmeyen haberin ardından markanın başına Redmi başkanı Lu Weibing geçtiği duyruldu. Tek gerçekleşen değişiklik ise bununla kalmıyor, Eski başkan Lin Bin, Xiaomi Başkan Yardımcısı ve CFO Zhou Capital ise Uluslararası Ticaret Başkanı olarak yeni görevlerine başlamış bulunmakta.

Lei Jun tarafından yayınlanan mektupta “Gelecek yıl Xiaomi için önemli bir yıl olacak. Daha güçlü bir grup yönetimi desteğine ihtiyacımız var ve kadro döndürme yönünde inovatif adımlar atmamız gerekiyor.” ifadeleri dikkatleri çekenler arasında.

Önceki yıllarda Xiaomi‘nin kar marjının hiçbir zaman %5’i geçmeyeceği söylenmişti. Son yıllarda %5’e yaklaşan kar marjı Xiaomi’ye yaramamış gibi gözüküyor. Xiaomi’nin elde ettiği kar artarken gelirleri azalmış durumda ancak buna ters olarak Xiaomi‘nin pazar payıda büyümüş durumda.

1 Yılda 3’e yakın Note serisi model çıkaran Redmi‘nin başkanı bu stratejiyi Xiaomi‘nin üzerinde uygulayıp uygulamayacağı ise şunalık bir muamma. Bu strateji Xiaomi üzerinde uygulanırsa sonuçları ne olur veya uygulanmadığında ki gelir – kar tablosu nasıl olur? Yakında bunların cevaplarını hep birlikte göreceğiz.

SOURCEYicai Global
Previous articleYapay zekaya yenilen Go şampiyonu emekliye ayrıldı
Next articleGeçmişe Dönüş – Samsung Galaxy S Evrimi
Alperen Karaoğlu
19 Yaşında, küçüklüğünden beri teknoloji ile içli dışlı, kendini teknolojiden koparamayan, teknolojinin yanı sıra araç ve araç teknolojisi ile de fazla ilgilenen bir kişilik.