Ana sayfa Dünya Uzaylılarla karşılaştığını öne sürenler bebek baykuş mu görüyor?

Uzaylılarla karşılaştığını öne sürenler bebek baykuş mu görüyor?

1788
0
[Daniel Holland/Twitter]
Okuma süresi: < 1 dakika

Sosyal medyada ortaya çıkan ve bebek baykuşların az görülen yüzünü ortaya koyan görüntüler, aslında uzaylıları gördüklerini söyleyenlerin iddialarını boşa çıkarabilir.

Twitter kullanıcısı Daniel Holland’ın paylaştığı video, uzaylılara ait gözlemlerin perde arkasını yansıtıyor olabilir. Holland, bir tavan arasında kaydettiği görüntüleri “Uzaylı gördüğünü düşünen insanların aslında bebek baykuşlarla karşılaştıklarından artık eminim” ifadesini kullandı.

Görüntülerde, inşaat halindeki bir binanın tavan arasında hazırlıksız bir şekilde yakalanan iki bebek baykuş görünüyor. Henüz tüyleri olmayan bebek baykuşlar, gece karanlığında üzerlerine ışık tutulduğu zaman uzaylıdan farksız görünüyorlar.

Bu aşamada baykuşlar hakkında çok bilinmeyen bir özelliği de belirtmek gerek. Doğduklarında bir tüy yumağı olmanın ötesinde, tüyleri yolunmuş bir tavuğa benziyorlar. Yetişkin baykuşlarında kabarık görünümü de kas yapısına değil, aslında kalın tüylerine dayanıyor. Öyle ki, tüysüz bir baykuşu baykuşa benzetmek neredeyse imkansız.

Tüysüz bir baykuş neye benzer?

Aslına bakarsanız tüysüz baykuşların şoke edici görüntülerine ait video 2017 yılına ait. Hindistan’ın Visakhapatnam kentindeki bir inşaatta çekilen görüntüler, aynı içeriği yıllarca tekrarlayan sosyal medyanın tekrar gündeme getirdiği yavru baykuşlara ait.

Deccan Chronicle sayfasına görüntüler ilk çıktğı zaman açıklama yapan vahşi doğa uzmanları, baykuşların kalp şeklindeli kafaları ve aşağı bakan gagaları ile muhtemelen peçeli baykuş yavruları olduklarını belirtmişti. Nehru zooloji parkından Shivani Dongre, yaptığı açıklamada yavru baykuşların fark edildikleri için dikkatli bir şekilde kendilerine bakanları süzdüğünü belirtmişti. Dongre, kuşların düz bir zeminde oldukları için ayakta dikildiklerini, uygun zemin buldukları zaman tünediklerini ifade etti.

Tabii ki tüysüz ve ayakta durmak zorunda olan masum baykuş yavruları popüler kültürün en ünlü uzaylı ırkı Griler (The Greys) ile bağlantılı değil. Yine de beklenmedik karşılaşma fazlasıyla uzaylı kalmalarına neden olmuş. Eğer Grilerin görünümleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, en ünlü kaçırılma (veya karşılaşma diyelim) vakası Stan Romanek’in Netflix’teki belgeseline göz atabilirsiniz.

Aşağıdaki baykuş bacaklarına ait ilginç görsellere bakabilirsiniz:

İlginizi çekebilir: